Четири габровски медала на Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени

Топ новина! Hristo-Stoyanov-pak-razbi-konkurentsiyata-na-1500-m
Христо Стоянов пак разби конкуренцията на 1500 м
Християн Стоянов и Девора Аврамова завоюваха по два медала от зимния Национален шампионат по лека атлетика за мъже и жени, който се проведе в „Асикс Арена“ в столицата.

Подготвящият се за Параолимпийските игри в Токио Хрис Стоянов отново показа, че е №1 у нас в бягането на 1500 метра. Състезаващият се за „Дунав“ (Русе) габровски атлет дублира шампионската си титла от миналата година, като единствен от участниците слезе под 4 минути. Времето на Стоянов на финала беше 3.53.44 мин. Втори и трети завършиха Николай Начев (Балкан, Ботевград, 4:01.31 мин) и Мирослав Спасов (Атлет, Мездра, 4:06.43 мин). Към златото възпитаникът на треньора Евгени Игнатов прибави и сребро от старта на 800 метра. В тази дисциплина по-бърз от него беше само Алекс Василев от „Академик“ (София). Времето на победителя беше 1:52.28 мин, а на Хрис - 1:53.75 мин. Бронза взе Еркан Низам (Евър, Варна, 1:54.15 мин).
Шампионска титла на 1500 метра завоюва и Девора Аврамова. Състезаващата се за отбора на „Берое“ (Стара Загора) габровска лекоатлетка триумфира в „Асикс Арена“ с време 4:36.30 минути. Ясна Петрова (Русе кар, 4:37.66 мин) и Моника Георгиева (Локомотив 55, Г.Оряховица, 4:40.06 мин) станаха подгласнички на новата шампионка. Девора взе и още един медал - бронзов, от надпреварата на 3000 метра. Златото в тази дисциплина изоюва дряновката Маринела Нинева (Локомотив Др), която единствена слезе под 10 минути - 9:53.22. Ясна Петрова (Русе кар) заслужи среброто с 10:02.97 мин, а Аврамова финишира с време 10:18.47 мин.
Двата габровски клуба също имаха представители на шампионата за мъже и жени в зала. Много близо до медал беше Денислав Драшков. Състезателят на „Тот атлет“ влезе във финала с четвърти резултат от квалификациите, четвърто място зае и след заключителното бягане с време 8.57 секунди. Само с 8 стотни по-бърз беше бронзовият медалист - Николай Николов (Тракия 96, Пловдив, 8.49 сек). В спринта на 60 метра неостаряващият Петьо Христов (Тот атлет) зае 53-то място с 8.78 секунди. Красен Ботев от „Орловец 93“ се класира 26-ти в бягането на 400 метра с 57.62 секунди, а Рая Голчева (Тот атлет) се нареди 12-та в тласкането на гюле с 8.47 метра.