Бронзови медали за "Янтра" (Габрово) от Държавното по Ръгби 7

Препоръчана! Bronzovi-medali
Бронзови медали

Мъжкият отбор на „Янтра“ (Габрово) грабна бронзовите медали от Държавното първенство
по Ръгби 7 за 2017 година. Шампионатът се проведе в Бургас с участието на 9 отбора. Те
бяха разпределени в три групи, като водачи в тях бяха класиралите се на призовите места
през миналата година - НСА (София), „София“ (София) и „Янтра“.

В предварителната група габровският тим победи „Варна“ с 36-5 и „Валяците“ (Перник) с
35-14. Двубоят с перничани беше определен от специалистите за мача на турнира.
Избраниците на треньора Митко Михов дадоха всичко от себе си и се поздравиха с
категорична победа, с което си заслужиха аплодисментите на публиката. Получиха се обаче и
някой контузии, които дадоха отражение в борбата за шампионския трофей. По регламент
първите отбори от групите - НСА, „София“ и „Янтра“, във втората фаза трябваше да
сформират финална тройка и да играят всеки срещу всеки. В срещата с отбора на „София“
отсъствието на двама титулярни състезатели от основната седмица се усети и се получи
оспорван мач, като след първите 7 минути резултатът беше 14:14. През втората част тимът от
столицата поведе с пълно есе. Последва натиск и „Янтра“ върна есето, но главният съдия,
Здравко Тодоров, сметна, че има нарушение и го отмени. До края, със страните си
отсъждания, реферът опорочи мача и той приключи при резултат 14:21. В двубоя срещу
фаворита НСА настроението за игра в редиците на „Янтра“ вече беше съвсем различно и
съставът ни загуби закономерно с 0:31.
С бронзовите медали се окичиха Георги Дженков, Димитър Георгиев, Венелин Иванов,
Даниел Цвятков, Михаил Михов, Мирослав Спасов, Филип Минков, Мирослав Колев, Цветомир
Илиев, Ивайло Ялъмов, Даниел Петров, Петър Ганев, Пламен Трифонов, Велислав Асенов.
Треньор: Митко Михов