Бронз от Националния шампионат за Маргарита Радева

Водеща! Bronz-ot-Natsionalniia-shampionat-za-Margarita-Radеva
Състезателката на АК „Орловец 93“ Маргарита Радева завоюва бронзов медал от Националния шампионат по лека атлетика на закрито за юноши и девойки под 20 години.

Проявата се проведе в „Асикс Арена“ в столицата.

Маргарита завърши трета в бягането на 3000 метра. Времето, което регистрира, бе 11:04:85 минути. С 10:46.23 мин шампионка стана Елица Тодорова („Средногорски атлет“, Пирдоп), а среброто взе Петя Георгиева (СК „Тангра“, 10:54.14 мин.).

Малко не достигна на Радева за медал и от надпреварата на 1500 метра. На по-късата дистанция тя завърши четвърта с 5:03:29 минути. И тук Елица Тодорова и Петя Георгиева заеха първите две места, а бронза стана притежание на Ива Чиликова („Дунав“, Русе).

В бягането на 400 метра участва Надежда Христова (АК „Орловец 93“), която зае 25-то място с време 69.02 минути.

При юношите двама габровски атлети влязоха във финала на гюле. Давид Цанев (ЛК „Тот атлет“) изпрати уреда на 12.40 метра в най-добрия си опит и зае 7-ма позиция, а Илиян Филипов (АК „Орловец 93“) остана 8-ми само с един успешен опит от 11.90 метра. На 800 и 1500 метра Християн Очков (АК „Орловец 93“) зае 23-то и 16-то място.