Златен дубъл за девойките на ХК „Бъки“

Водеща! Zlatn-dubal-za-dvoykit-na-HK-Baki
Шестте най-добри тима в страната си оспорваха медалите в спортна зала „Дряново“ в съседния град. В първата фаза те бяха разделени в две предварителни групи. „Бъки“ беше в група с „Ники спорт“ (Сливница) и „Панагюрище“ и записа две убедителни победи.

латен дубъл за девойките на ХК „Бъки“ Отборът на „Бъки“ е новият шампион на България по хандбал при девойките до 19 години. Подкрепяни мощно от своите родители и приятели, момичетата на треньорката Веселина Златева записаха четири категорични победи във финалния турнир, проведен в Дряново, и не оставиха нито грам съмнение, че са най-достойни за титлата. При това отборът триумфира без две основни състезателки - Мари Томова и Рени Еремиева, които лекуват контузии. Така девойките на ХК“Бъки“ приключиха сезона със златен дубъл, след като през декември спечелиха и Купата на България. Шестте най-добри тима в страната си оспорваха медалите в спортна зала „Дряново“ в съседния град. В първата фаза те бяха разделени в две предварителни групи. „Бъки“ беше в група с „Ники спорт“ (Сливница) и „Панагюрище“ и записа две убедителни победи. Двубоят с тима от Сливница завърши при резултат 35:23, на полувремето 19:13, а мачът с „Панагюрище“ беше спечелен с 32:20 (16:8). В другата група начело завърши отборът на „Етър 64“ от Велико Търново, който постигна победа над шампиона за 2017-та „Хасково“ с 36:30, а след това и над състава на „Мартен 67“ (Мартен) с 39:22. „Хасково“ завърши на втора позиция и на полуфинала се изправи срещу „Бъки“. Това беше повторение на финалния мач за титлата от миналата година в Хасково, който домакините успяха да спечелят. Този път обаче габровските хандбалистки не оставиха никакви шансове на все още действащите шампионки. „Бъки“ поведе още от началото и до края не изпусна контрола върху мача. На полувремето тимът ни водеше с 13:10, а през втората част пречупи напълно състава на Ирина Миладинова. С много силни последни 15 минути габровските момичета покачиха разликата на 11 гола, за крайното 29:18. На финала „Бъки“ се изправи срещу състава на „Етър 64“, който спечели другия полуфинал срещу „Ники спорт“ с 36:25. И в тази среща възпитаничките на Веселина Златева и Анита Хараланова доминираха от началото до края. Със солидна игра в защита, великолепни изяви на Ивон Дюлгерова на вратата и успешно реализирани контраатаки, габровският тим дръпна с пет гола още в началните минути (7:2). Разликата от 4-5 гола се запази до почивката, дошла при резултат 13:9. Интригата почти изчезна в началото на второто полувреме. Ивон буквално затвори вратата, а съотборничките и направиха серия от шест безответни попадения и резултатът стана 20:10. „Болярките“ не се отказаха и се опитаха да се върнат в играта, възползвайки се от отпускането в редиците на „Бъки“. Силите им обаче стигнаха само за това да намалят пасива до 4 гола две минути преди края (25:21). Устремът им беше спрян от Карина Съменова, която заби два поредни гола и фиксира финалното 27:21. Ивон Дюлгерова изигра страхотен мач и имаше над 60 процента отразени топки. Лидерът на тима Мадлен Тодорова отбеляза 6 гола за успеха, въпреки че през цялото време беше пазена лично, с 6 попадения се отчете и Емилия Самуилова. За „Етър 64“ 8 гола реализира Данислава Петрова. Ивон и Мадлен заслужено грабнаха две от индивидуалните награди на турнира - за най-добър вратар и най- полезен състезател. Двете намериха място и в идеалната седмица на финалите. Титлата и златните медали на шампионките бяха връчени лично от кмета на община Дряново Мирослав Семов с думите: “Всички тук трябва да признаем, че отборът на „Бъки“ (Габрово) е достойният победител“. „Почти бях сигурна в успеха, защото ние сме с почти същия състав, който играе и в първенството при жените, с изключение на Лидия Ковачева и контузените Мари Томова и Рани Еремиева. Смятам, че сме най-компактния отбор и отбора с най-много натрупани мачове. Мога да кажа, че не показахме най-добрата си игра в турнира, но въпреки това се видя, че сме над останалите отбори. Доволна съм от всички момичета“, коментира треньорката на шампионките Веселина Златева. Със златните медали се окичиха: Ивон Дюлгерова, Йоана Костова, Карина Съменова, Габриела Цонева, Екатерина Стефанова, Силвия Якова, Маргарита Христова, Милица Колева, Теодора Якова, Мария Дженева, Мадлен Тодорова, Емилия Самуилова, Мирела Караиванова, Михаела Сусанова, Преслава Проданова, Ивета Христова, Мари Томова, Рени Еремиева. Треньори: Веселина Златева, Анита Хараланова