Втора победа на България в хандбалния турнир „Челъндж трофи” - 24:15 над Армения

Топ новина! <p>Втора победа на България в хандбалния турнир „Челъндж трофи“ -
Втора победа на България в хан

Втора победа на България в хандбалния турнир „Челъндж трофи“ - 24:15 над Армения. Българският женски национален отбор по хандбал за състезателки до 23 години постигна втора победа в европейското издание на турнира „Челъндж трофи&ldquo

След победата над Израел с 24:21 на старта „лъвиците“ надиграха с 24:15 и състава на Армения във втория си двубой от предварителна група „Б“. Успехът обаче не дойде лесно. Предвид вчерашната сериозна загуба на Армения от Естония със 17:33, нашите момичета може би подходиха към съперника с известно подценяване, наложи им се да се пренастройват в движение и общо взето сами си направиха мача труден. Двубой, който българският тим би трябвало да спечели с лекота, се превърна в мъка през първите 40 минути. Националките ни допуснаха твърде много брак в нападение - грешни пасове, неточни стрелби от шестия метър, греди, пропуснати контраатаки, три пропуснати дузпи и т. н., и това направи срещата завързана в по-голямата й част. До средата на първото полувреме арменките на три пъти повеждаха в резултата с по един гол и едва в 17-та минута Маги Дончева изведе България напред - 5:4. В последните минути на полувремето българският тим успя да направи разлика, със серия от четири поредни попадения, и взе добър аванс преди почивката - 10:6.
Разконцентрираните действия в нападение обаче продължиха и в началните минути на втората част и отборът на Армения се върна в играта с три безответни попадения. Всичко си дойде на мястото след 42-та минута. Лидия Ковачева поведе отбора с две чудесни попадения, плод на големия й технически арсенал, и с още две успешно реализирани контраатаки, на Елизабет Оморегие и Маги Бончева, България отново натрупа аванс - 16:11.  Този път тимът ни не даде шанс на арменките отново да се доближат и с още една серия от четири поредни гола, между 52-та и 55-та минута, окончателно си осигури победата. И в този мач момичетата ни спряха на кота 24, но за разлика от вчерашния двубой допуснаха по-малко попадения - 15. Своята заслуга за това имаше Кристина Миланова, която отново направи силен мач и отрази 13 удара към вратата си, в това число и една дузпа. За играч на мача в българския състав беше определена Елизабет Оморегие. Чернокожата перла игра много активно в защита, открадна много топки и реализира 8 попадения, а при малко повече концентрация в завършващата фаза головете й щяха да бъдат над 15. 6 пъти за успеха се разписа Лидия Ковачева, а по 4 вкараха Маги Дончева и Деница Колева.
Днес е последният двубой на нашите момичета в предварителната група - срещу състава на Естония. Срещата е с начален час 17 и може да бъде наблюдавана директно в интернет на www.youtube.com/user/WomenChallengeTrophy.
България: Кристина Миланова, Лидия Ковачева - 6, Станислава Димитрова, Елизабет Оморегие - 8, Виктория Христова, Ралица Тодева - 1, Меги Кънева, Росина Ненова, Биляна Григорова, Гергана Горанова - 1, Мадлена Дончева - 4, Деница Колева - 4, Габриела Стефанова, Боговеста Йосифова, Ралица Тонева, Дарина Панайотова. Старши треньор Христо Коев. Помощник-треньор Анита Хараланова.