Виктор Бориславов поведе в републиканския шампионат по мотокрос

Водеща! „Мотоспорт“ (Варна), поведе в клас МХ65 на републиканския шампионат, след

„Мотоспорт“ (Варна), поведе в клас МХ65 на републиканския шампионат, след като спечели първия кръг от календара. Дебютният старт за сезона се проведе на мотополигон „Порой“ край Поморие и събра 103-ма пилоти от България, Румъния и Турция, а надпреварите п

Виктор Бориславов поведе в републиканския шампионат по мотокрос Ако денят се познава от сутринта, то сезонът за Виктор Бориславов се очертава да е добър. 11 годишният габровски мотокросист, състезаващ се с КТМ за отбора на „Мотоспорт“ (Варна), поведе в клас МХ65 на републиканския шампионат, след като спечели първия кръг от календара. Дебютният старт за сезона се проведе на мотополигон „Порой“ край Поморие и събра 103-ма пилоти от България, Румъния и Турция, а надпреварите през двата състезателни дни бяха наблюдавани от над 10 000 зрители. Виктор беше абсолютен хегемон в най-малкия клас. Ученикът от ОУ “Неофит Рилски“ записа най-доброто време в квалификациите от участващите 13 момчета. В двата състезателни манша (12 минути + 2 обиколки) Бориславов също не даде лидерската позиция, въпреки че води сериозна битка с Золтан Ордог (Румъния, КТМ). Румънският състезател се очертава да бъде основният опонент на Вики през сезона, тъй като е заявил участие във всички кръгове на родния шампионат. Двамата мерят сили и в Европейския и Източноевропейския шампионат. Във втория манш на надпреварата в Порой обаче Ордог претърпя падане и беше изпреварен от Християн Георгиев (КТМ, НСА Моторспорт). Така румънецът загуби две точки и в крайното подреждане от кръга остана трети с 42. Виктор Бориславов взе пълен актив от 50 точки, а Християн Георгиев завърши също с 42, но зае по-предната позиция от Ордог, заради по-доброто си класиране във втория манш. Следващият кръг от републиканския шампионат ще бъде на 7 май на мотополигон „Горна Росица“ край Севлиево. Той ще се проведе съвместно с втория кръг от Европейския шампионат по мотокрос в класовете МХ 65, МХ 85 и Open.