Виктор Бориславов остави Балканската титла в Габрово

Топ новина! <p>преди броени дни стана ясно, че ще получи подкрепата на

преди броени дни стана ясно, че ще получи подкрепата на най-големия швейцарски производител на масла и химически продукти „Моторекс“ от следващия сезон, узакони втората си Балканска титла с добро представяне в последния кръг от шампионата,

Габровската мотофурия Виктор Бориславов защити титлата си от Източноевропейския шампионат по
мотокрос в клас МХ65. Състезаващият се с КТМ за отбора на „Мотоспорт“ (Варна) 12-годишен талант, за когото
преди броени дни стана ясно, че ще получи подкрепата на най-големия швейцарски производител на масла и
химически продукти „Моторекс“ от следващия сезон, узакони втората си Балканска титла с добро представяне в
последния кръг от шампионата.
На мокрото, кално и изключително тежко за каране трасе в Троян Вики демонстрира характер и с пето и
второ място в двата манша си осигури ценни 38 точки, които му донесоха златото в Източноевропейския
шампионат при 65-кубиковите мотори за втора поредна година. През сезона Вики записа две четвърти места в
Яница (Гърция); четвърто и десето място в Крушевац (Сърбия), където претърпя падане във втория манш; трето и
четвърто място в Самоков; пето и второ място в Троян. Трябва да се отбележи фактът, че преди последните два
кръга малкият габровски състезател счупи ръката си по време на тренировка, но успя да се възстанови физически
и най-вече психически и отново показа, че е най-добрият у нас и един от водещите млади пилоти на Балканите в
МХ65. Общият брой точки, които Бориславов събра в четирите проведени кръга, е 140. С 8 по-малко второто
място в крайното класиране зае Мирослав Димитров (КТМ, "Марица рейсинг"), а трети със 128 точки се нареди
Золтан Ордог (Румъния, "Хускварна").
Това е последния сезон на подкрепяния от фирма „Спедстрой“ ЕООД габровски пилот в клас МХ65. Виктор
го завършва освен като Балкански първенец и като втори в югоизточната зона на европейския шампионат по
мотокрос. В първенството на стария континент 12-годишният ученик от ОУ “Неофит Рилски“ завоюва 167 точки от
проведените пет кръга в Гърция, Хърватия, Румъния, Сърбия и Унгария и за втора поредна година беше най-силно
представилият се български състезател. Първи стана Матия Стерпин (КТМ, Хърватия), а третото място зае
малкият унгарски ас Ноел Занош ("Хускварна"). Второто място даваше право на Виктор да кара и във финала на
Европейското първенство за клас МХ65 в Локет (Чехия), но той не можа да вземе участие в това състезание. Там
Занош се класира на изключително престижната седма позиция, а Стерпин завърши 18-и.