Три призови места за „Екстрийм Рейсинг“ в хард ендуро „Горна Малина“

Tri-prizovi-mеsta-za--Ekstriim-Rееsingg-v-hard-еnduro--Gorna-Malinaa
Трима състезатели на габровския „Екстрийм Рейсинг“ се качиха на стълбичката за награждаване в трети кръг от българския екстремен ендуро шампионат.

Надпреварата в Горна Малина, организирана от МСК „Препараторите“, събра 112 пилоти от класовете „Профи“, „Експерт“, „Стандарт“, „Сеньори“ и „Жени“. Те си оспорваха призовите места в рамките на два дни, в традиционните дисциплини навигация и ендурокрос.

С втора поредна победа в най-авторитетния клас „Профи“ Теодор Кабакчиев (КТМ, WINBET Екстрийм Рейсинг) увеличи преднината си на върха в генералното класиране. Шампионът на България измина 67 километровия навигационен трак за 4:32:55 часа, с час и пет минути по-бързо в от основния си конкурент Искрен Генов (Husqvarna, WINBET Hard Riders, 5:37:51 часа). На по-малко от три минути след Генов завърши Любомир Иванов (КТМ) от клуба домакин. В ендурокроса Кабакчиев също беше безапелационен и спечели двата състезателни манша от по 6 обиколки на затвореното трасе. Втори се класира Димитър Цветков (КТМ, Бухово Екстрийм), а Искрен Генов зае третото място. Към актива си за генералното класиране Тедо Кабакчиев добави нови 40 точки и вече е със 117 т., като увеличи с още 8 преднината си пред Искрен Генов (103 т.). Трети във временното генерално класиране вече е Димитър Цветков с 60 точки, следван от Любомир Иванов (59 т.).

Още една победа на СК „Екстрийм Рейсинг“ от Хард ендуро „Горна Малина“ донесе Габриела Мартинова (КТМ). Тя единствена успя да преодолее предвидения за дамите 76 километров трак, а след това спечели и ендурокроса, което ? донесе пълен актив от 40 точки. С трето място в ендурокроса, трета позиция в крайното подреждане от кръга зае друга състезателка на „Екстрийм Рейсинг“ - Денка Йорданова (КТМ). В генералното класиране за сезона Мартинова също увеличи преднината си и вече е с актив от 117 точки. Втора е Мария-Луйза Раева (Beta, МК Боляри, 58 т.), а третото място заема съотборничката ? Ина Джамбазова (КТМ, 35 т.).

Трима състезатели на габровския клуб намериха място в топ 10 на клас „Стандарт“ в Горна Малина. Десислав Василев (Beta), Христо Димитров (КТМ) и Добрин Добрев (Husqvarna) заеха 8,9 и 10-то място от общо 33-ма пилоти, като единствен Димитров успя да завоюва точки и от двете дисциплини. Без точки от кръга остана Христо Димов (КТМ). Във временното генерално класиране на класа най-предно класиране от състезателите на габровския клуб заема Добрин Добрев - 7-ми с 51 точки, следван от Димитров и Василев, които са с по 36. Четвъртият кръг от шампионата е Хард ендуро „Алба-Дамасцена“ край Казанлък на 29-30 юни.