Тедо Кабакчиев спечели в Кърнаре

Водеща! Tdo-Kabakchiv-spchli-v-Karnar

Шампионът на България в мотоцикретните ендуро напдпревари Теодор Кабакчиев (КТМ) постигна нова победа. Тедо спечели третия кръг от националното първенство, проведен край село Кърнаре, и прибави нови 40 точки към актива си.

Състезателят на клуб „Екстрийм Рейсинг“ спечели и трите старта от надпреварата в най- трудния клас „Профи“. Той беше най-бърз в пролога и си осигури аванс от 30 секунди за 60 километровата навигация на следващия ден, в която състезателите трябваше да преминат през 19 виртуални контролни точки, а в последствие спечели и двата манша от дисциплината Х-крос на затворено трасе. С 32 точки на втора позиция при „Профи“- тата се класира Искрен Генов (Gas Gas, WINBET Hard Riders). Същият актив събра и Илиян Кузманов (Honda CR, AFG Racing Plovdiv), но остана трети, заради по-задното си класиране в навигацията. Във временното генерално класиране, след изминалите три кръга във Велико Търново, Севлиево и Кърнаре, начело с 97 точки е Генов, следван от Кузманов (92 т.) и Димитър Митов (KTM, МК Боляри, 88 т.). Тедо Кабакчиев е четвърти с 80 точки, но той пропусна кръга в Севлиево, заради участието си в Супер ендуро надпреварата в Бергама, Турция, която спечели. Още трима състезатели на габровския клуб „Екстрийм Рейсинг“ намериха място сред призьорите в Кърнаре. Габриел Тотев (КТМ) се класира трети в групата на „Сеньори“-те, като събра актив от 32 точки. С толкова завърши и втория - Момчил Генов (Gas Gas, WINBET Hard Riders), който беше по-бърз в навигацията. Победата, с пълен актив от 40 точки, завоюва Стоян Пачарозов (KTM, WINBET Hard Riders). Той води и в генералното класиране за сезона. Габриел Тотев заема второто място с 16 точки по-малко от лидера, Генов е трети. В групата на ATV-тата двама пилоти на „Екстрийм Рейсинг“ (Габрово) се качиха на подиума. Емо Комаровски (Yamaha) спечели надпреварата. Първо място в навигацията и второ в X-кроса му донесоха актив от 37 точки. Съотборникът му Славян Тодоров (Yamaha Raptor) зае третото място с 32 точки, а между двамата се вклини друг габровски състезател - Красимир Колев (Honda TRX 450), който се състезава за отбора на „4x4 Адвенчър“. Във временното годишно подреждане води Христо Колев от „Екстрийм Рейсинг“, който завърши четвърти в Кърнаре, но запази лидерската си позиция с 87 точки. Емо Комаровски е втори с 83 точки, следван от Рени Христова (КТМ, 4x4 Adventure) със 77 точки. Следващият кръг от републиканския ендуро шампионат е на 12-13 май в Габрово.