Тедо Кабакчиев спечели две купи в Турция

Топ новина! Tedo-Kabakchiev-privikna-k-m-nai-visokoto-st-palo-na-pochetnata-st-lbichka
Тедо Кабакчиев привикна към най-високото стъпало на почетната стълбичка

Българската звезда на ендуро спорта Теодор Кабакчиев (КТМ, Екстрийм Рейсинг) отново демонстрира на
колегите си в Турция, как се пилотира майсторски мотоциклет.

колегите си в Турция, как се пилотира майсторски мотоциклет. След като в края на миналата година спечели
състезание по Супер ендуро организирано от Турската мотоциклетна федерация в 22 хилядната „Синан
Ердем дом“ в Истанбул, през изминалия уикенд шампионът на България спечели състезание и на открито в
южната ни съседка. Надпреварата се проведе в Бергама и привлече 72-ма пилоти, които се състезаваха по
правилата на световните Супер ендуро серии, в заграден мото парк, в който бяха разположени 19 различни
препятствия.
Тедо получи специална покана от Турската мотоциклетна федерация и оправда напълно очакванията на
домакините, като беше голямата звездата на състезанието. Габровският талант спечели двете най-престижни купи
от състезанието - тази за първото място в клас „Престиж“, както и трофея от отворения клас SuperenduroGP, в
който се състезаваха най-добрите 20 пилоти. За отбелязване е, че във всеки един от общо петте състезателни
манша, в които участва, Тедо направи разлика от над 20 секунди на преследвачите си.
Междувременно у нас се проведе вторият кръг от родния шампионат по ендуро, организиран от МСК „Ендуро
Севлиево“. Трима състезатели на габровския „Екстрийм Рейсинг“ си осигуриха място на стълбичката за
награждаване. Габриел Тотев (КТМ) събра 34 точки и завърши след Стоян Пачарозов (KTM, Winbet Hard Riders,
40 т.) в групата на „Сеньори“-те, като записа втори места и в навигацията, и в Х-кроса. Емил Комаровски (Ямаха) и Христо Колев (Хонда) окупираха първите две позиции в подреждането при АТV-тата. Колев беше най-бърз в
навигацията, но остана трети на затвореното трасе и завърши кръга с актив от 35 точки. Комаровски събра с две
повече (37 т.), след второ и първо място в двата състезателни дни. Денка Йорданова (КТМ) остана на точка от
третото място при дамите, Александър Атанасов (Хускварна) е четвърти в клас „Експерт“, четвърто място зае и
Диян Димитров (Бета) при „Сеньори“-те. В отсъствието на Тедо Кабакчиев победата в клас „Профи“ извоюва
Димитър Митов (КТМ, Боляри, 34 т.), следван от Искрен Генов (Gas Gas, Winbet Hard Riders, 33 т.) и Илиян
Кузманов (Honda, AFG Racing Plovdiv, 32 т.). Третият кръг от шампионата е от 26-ти до 29-ти април в Кърнаре.