Шампионски триумф за 12 годишните момичета на ХК “Бъки“

SHampionski-triumf-za-12-godishnite-momicheta-na-HK-“B-ki“

първата си шампионска титла. След като спечелиха първото място в зона „Мизия“, малките „Бъки“-та триумфираха и на финалите на държавното първенство проведени в „Арена Асарел“ в Панагюрище.

ХК“Бъки“ продължава да изгражда нови спортни таланти. Доказаха го 12 годишните
състезателки на клуба, водени от младия треньор Симеон Коев, които заедно извоюваха
първата си шампионска титла. След като спечелиха първото място в зона „Мизия“, малките
„Бъки“-та триумфираха и на финалите на държавното първенство проведени в „Арена
Асарел“ в Панагюрище. Там премериха сили най-добрите осем отбора в тази възраст от
четирите зони в страната.
В предварителната група габровските момичета записаха три лесни победи - 17:8 (10:2)
срещу „Поморие“, 20:11 (11:4) срещу „Ники спорт“ (Сливница) и 25:7 срещу отбора на
„Хасково“. На полуфинала избраничките на Симеон Коев срещнаха втория от другата
предварителна група - „Дунав“ (Белене) и това беше мач-повторение на финала в зона
„Мизия“. И този път съставът на „Бъки“ успя да се наложи, след добро първо полувреме, в
което поведе с 5 гола разлика (7:2) със силни изяви на Илияна Борисова. През втората част
възпитаничките на треньорката Рафаела Врайкова успяха да намалят пасива, но „Бъки“ не
изпусна контрола върху резултата и взе победата с 13:11. В другия полуфинал домакините
от „Панагюрище“ надиграха „Ники спорт“ (Сливница) със 17:11. Мачът за златните отличия
се игра пред пълна зала и емоцията у малките габровски хандбалистки беше голяма. Те
излязоха на терена много мотивирани и след размяна на попадения в началните минути,
успяха да направят чудесна серия от 5:1, с която си осигуриха добър аванс на почивката -
9:4. Второто полувреме обаче започна ударно за домакините. Силната игра на вратарката
на домакините Аделина Футекова даде своето отражение и с пет безответни попадения 13
минути след подновяването на играта отборът на „Панагюрище“ възстанови равенството -
9:9. След това започна надлъгване гол за гол до 13:13 в 38-та минута. Две ключови
попадения в последните секунди на срещата, реализирани от Дияна Третякова и Славомира
Христова, решиха спора и донесоха безумна радост сред малките „Бъки“-та. Срещата
завърши при резултат 15:13. Илияна Борисова отбеляза 4 гола за успеха, по 3 вкараха Ема
Иванова, Слави Христова и Преслава Иванова, а Дияна Третякова добави 2.
В двубоя за бронзовите медали „Дунав“ отнесе „Ники спорт“ с 26:10, за петото място
„Хасково“ надигра „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 11:7, а в мача за 7-8 място „Поморие“
спечели срещу „Васил Левски“ с 11:9.
Ема Иванова от състава на шампионките спечели индивидуалното отличие за най-добър
защитник във финалите на първенството. Бяха определени и две седмици с най-добрите
състезателки от осемте отбора. В „златната седмица“ намериха място Преслава Иванова и
капитанката Славомира Христова, а в „сребърната“ попаднаха Илияна Борисова, Дияна
Третякова и Ивона Гудова.
„Щастлив съм! Това е първата ни шампионска титла и я спечелихме по категоричен начин,
след победа над трудния и издръжлив отбор на “Панагюрище“ на финала, с невероятна игра
от всички. Това е първа титла и за мен като треньор. Станахме едно цяло, привързахме се
един към друг и мога да кажа, че това са едни чудесни момичета с лъвски сърца. Горд съм,