С 13 гола на Лидия Ковачева "Бъки" удари като гост "Свиленград-ПУ"

Водеща! S-13-gola-na-Lidiya-Kovacheva-
С 13 гола на Лидия Ковачева

ПУ“ и се залепиха зад шампиона „Етър 64“ в таблицата за временното класиране. Двубоят в зала „Свиленград“ започна с размяна на голове. Домакините излязоха напред с 4:2, но „Бъки“ отвърна със серия от пет безответни попадения за 4:7, а в последствие увели

Важна победа над един от преките си конкуренти в хандбалното първенство при жените постигна отборът на
„Бъки“. В среща от петия кръг Лидия Ковачева и съотборничките й надиграха като гости състава на „Свиленград -
ПУ“ и се залепиха зад шампиона „Етър 64“ в таблицата за временното класиране.
Двубоят в зала „Свиленград“ започна с размяна на голове. Домакините излязоха напред с 4:2, но „Бъки“ отвърна
със серия от пет безответни попадения за 4:7, а в последствие увеличи с още един гол разликата - 5:9.
Следващите 15 минути обаче бяха за състава воден от Тефик Парафитов, който успя да стопи пасива и да
възстанови равенството преди почивката - 14:14. Надлъгването продължи и в първите десет минути на втората
част. „Бъки“ нанесе своя удар с пет поредни попадения между 11-а и 16-а минути и поведе с 19:25, след което
успя да запази лидерството си до края, за финалното 27:29.
Лидка заби фаталните за „Свиленград-ПУ“ 13 гола в срещата. Пет пъти за успеха се разписа Мадлен Тодорова,
Йоана Костова добави четири попадения, а Мари Томова - три. По два гола отбелязаха Милица Колева и Емилия
Самуилова. За състава на „Свиленград - ПУ“ 9 гола реализира възпитаничката на ХК„Бъки“ Роксана Радева.
„Момичетата играха добре и съм доволна. Въпреки че допуснахме доста грешки, успяхме да вземем победата и
това е радващото. Лидия отново беше чудесна, добре се представиха също Ивон, Емилия, Йоана, Мадлен и
останалите от по-големите момичета в състава. За съжаление, този път не можахме да пуснем всички в игра.
Допуснахме много голове и ще наблягаме върху работата в защита. Смятам, че можехме да победим и с повече,
но положителното е, че имаше хъс и желание“, коментира след срещата треньорката на габровските хандбалистки
Веси Златева.
След победата в Свиленград „Бъки“ се изравни по точки с шампиона „Етър 64“ преди гостуването на „болярките“