Победа за Николай Ганев в Планинско „Раховец Лясковец”

Nikolai-Ganev-be-nai-b-rz-v-izkachvaneto-do-Petropavlovskiya-manastir
Николай Ганев бе най-бърз в изкачването до Петропавловския манастир
Николай Ганев (Хонда Сивик) извоюва победата в клас НС5 във втория старт от тазгодишния планински шампионат по автомобилизъм - Планинско „Раховец Лясковец”.

Състезателят на „АРА Моторспорт“ спечели изкачването от стадиона в Лясковец до Петропавловския манастир и остави зад себе си победителя в класа от първия старт за сезона (Планинско Българка) - Пламен Петров от варненския „Флат аут“, също с „Хонда Сивик“. Така двамата се изравниха по точки в генералното класиране за сезона.
36 пилоти стартираха в деветото издание на Планинско „Раховец Лясковец”. Организатори бяха Автомобилната федерация на България, АСК „Етър Рейсинг Тим”, със съдействието на Общините Лясковец и Г. Оряховица. До финала стигнаха 33-ма пилоти.
Победител стана Пламен Камбуров от АСК „ЛВ-Авто Рейсинг Тийм“ с „Шкода Фабия PC“. В генералното класиране втори и трети са съответно Ивелин Йотков с БМВ Е30 (Грийн Фокс Моторспорт) и Искрен Веселинов с „Хонда Сивик“ (Дианел Рейсинг).
В отборното класиране първи е тимът на „Грийн Фокс Моторспорт“, втори и трети са АСК „Ефко Рейсинг Казанлък“ и АСК „Стара Загора“.