Отново европейски финал за Виктор Бориславов!

Топ новина! Otnovo-evropeiski-final-za-Viktor-Borislavov!

Състезаващият се с КТМ за отбора на „Мото спорт“ (Варна) местен талант е на втората позиция във временното класиране на първенството в Югоизточната зона и няма как да бъде изкаран от топ 10 дори да не вземе точка от последния старт за сезона, на 9-и юли в

12 годишният габровски мотокросист Виктор Бориславов за втора поредна година ще
участва във финала на Европейския шампионат по мотокрос в клас МХ65.
Състезаващият се с КТМ за отбора на „Мото спорт“ (Варна) местен талант е на втората
позиция във временното класиране на първенството в Югоизточната зона и няма как да
бъде изкаран от топ 10 дори да не вземе точка от последния старт за сезона, на 9-и юли в
Унгария. За финалите на Европейския шампионат в Локет, Чехия, се класират първите 10 от
четирите оформени зони на Стария континент. Миналата година, при дебюта си на
международната сцена, Бориславов завърши 5-и в зоната и представи България в Локет,
където зае 36-о място. Тази година амбициите са за по-предно класиране.
След пет изминали кръга от надпреварата в Югоизточната зона Виктор е на 33 точки от
временния лидер Матия Стерпин (КТМ) от Хърватия и има 25 повече от третия - румънецът
Золтан Ордог (Хускварна). Последният проведен кръг, в Крушевац (Сърбия), не беше
особено успешен за възпитаника на треньора Исмет Бекиров. Вики изпусна с половин
секунда третото място в първия манш и взе 18 точки за четвъртата позиция, а във втория
претърпя страховито падане в четвъртата обиколка. За щастие, малкият ни ас се отърва без
сериозни наранявания, само с натъртвания, но КТМ-ът му беше увреден сериозно. Все пак
Бориславов беше класиран, макар и на нетипичното за него 11-о място в манша, и успя да
прибави още 10 ценни точки към актива си.
Седмица преди това ученикът от габровското ОУ“Неофит Рилски“ се представи чудесно и
взе 40 точки от кръга, проведен в Зърнещи, Румъния. И в двата манша Виктор завърши
четвърти, след 11-я от финалите на ЕШ за 2016а Ноел Занош (КТМ) от Унгария и Матия
Стерпин. Още едно трето място Вики записа и в кръга, на който домакин беше Хърватия в
края на май. Така общата равносметка за малкия габровски мотокросист от стартовете в
Югоизточната зона на Европейския шампионат, проведени до тук, е три втори, три четвърти,
едно пето и едно 11-о място в 8 състезателни манша.
Кръг преди края на шампионата в зоната в топ 10 е и още един български състезател -
Мирослав Димитров (КТМ). Той заема 9-о място в подреждането с 81 точки и ще трябва да
го брани в последния кръг в Унгария, ако иска също да си осигури участие във финала на
Европейското първенство за клас МХ65 в Чехия.