Младшата и децата на ФК “Янтра 1919” заеха трети места в зоната

Топ новина! <p>Отборите на „Янтра 1919“ заеха трети места в първенствата при
Младшата и децата на ФК “Янтра

Отборите на „Янтра 1919“ заеха трети места в първенствата при децата и юношите младша възраст на подзона „Велико Търново“. В рамките на три дни възпитаниците на треньора Стефан Панков изиграха двубоите си от последните два кръга

По-малките разгромиха съперника си с 0:8. Пресиян Цветков демонстрира отличните си реализаторски умения и заби пет гола във вратата на домакините, а останалите три бяха дело на Христо Христов, Даниел Христов и Ивелин Костадинов. Не по-малко убедителни бяха и юношите, които се наложиха над „Павликени“ с 1:7. Георги Иванов реализира два гола за успеха, а по един добавиха Кирил Йорданов, Мартин Славов, Георги Владимиров, Цветомир Георгиев и Кристоф Петров.
Вчера младите габровски футболисти изиграха и двубоите си от последния, 26-ти кръг на двете първенства, като приеха на стадион „Априлов“ връстниците си от ОФК „Спартак-Плевен“. Детският тим се наложи с 5:2. След множество пропуски Даниел Христов изведе „Янтра 1919“ напред в края на първото полувреме, а през втората част точни бяха Илия Димитров, Христо Христов на два пъти и Пресиян Цветков. Юношите пък отнесоха плевенчани с 8:1. Хеттрик във вратата на гостите заби Николай Александров, два пъти се разписа Кристоф Петров, а по един гол добавиха Георги Владимиров, Георги Иванов и Рачо Генков.
В крайното подреждане при децата отборът на „Янтра 1919“ завърши на третата позиция с актив от 58 точки (19 победи, 1 равен, 4 загуби), като прескочи котата от 100 попадения и приключи с голова разлика 108:39. Първите две позиции заеха „Литекс“ (Ловеч) и „Спартак 1919“ (Плевен), а зад „Янтра 1919“ останаха „Видима-Раковски“, „Етър-Велико Търново“, „Локомотив“ (ГО), „Академик“ (Свищов), „Чардафон 1919“ (Габрово), „Спартак-Плевен“, „Павликени“, „Чавдар“ (Троян), „Трявна“ и „Локомотив 1927“( Дряново).
При юношите габровският тим също финишира на трета позиция с актив от 47 точки (15 победи, 2 равни, 5 загуби) и голова разлика 93:37. Първенец в групата ще бъде съставът на „Спартак 1919“, а втори за момента е отборът на „Литекс“ (Ловеч), който обаче участва в шампионата при младшата възраст извън класирането. След изиграването на всички срещи от последния кръг през уикенда резултатите на „Литекс“ ще бъдат анулирани, а това ще даде предимство на четвъртия - „Чавдар“, тъй като „Янтра 1919“ има победа и загуба срещу ловчанлии, а тимът от Троян е с равен и загуба. Тоест „Янтра 1919“ ще загуби три точки, а „Чавдар“ - само една, и по всяка вероятност троянци ще бъдат вицешампиони на групата. По-назад в класирането остават „Локомотив“ (ГО), „Етър-Велико Търново“, „Академик“ (Свищов), „Спартак-Плевен“, „Чардафон 1919“ (Габрово), „Локомотив 1928“ (Дряново), „Павликени“ и „Гигант“ (Белене).