Хандбалните националки победиха Косово в контрола

Топ новина! <p>Националният отбор на България по хандбал за състезателки до 23
Хандбалните националки победих

Националният отбор на България по хандбал за състезателки до 23 години победи женския тим на Косово в контролна среща, която се игра в зала „Орловец“. Двубоят бе част от подготовката на „лъвиците“ за предстоящото участие в турни

Отборът на Косово започна по-концентрирано срещата и поведе с 0:3 и 2:4. Българският щаб реагира с тайм-аут и след него националките ни поеха инициативата. Отборът ни заздрави играта си в отбрана, а в нападение нещата започнаха да се получават, като много силно включване от скамейката направи Боговеста Йосифова. Със серия от шест безответни попадения България излезе напред с 10:6, а до края на полувремето разликата се увеличи до 7 гола - 18:11.
През втората част домакините контролираха играта и с още една серия от пет поредни гола напълно пречупиха гостенките. Сирената за край на мача прозвуча при резултат 30:19.
Със 7 попадения най-резултатна в мача беше Боговеста Йосифова, а по пет гола за успеха добавиха Ралица Тодева, Елизабет Оморегие и Станислава Димитрова. За отбора на Косово 6 попадения реализира Майлинда Башоли, 4 добави Елма Камери.
Срещата беше ръководена от международния рефер Георги Дойчинов и Венелин Толмазов.
България: Росина Ненова, Кристина Миланова, Ралица Тодва - 5, Лидия Ковачева - 3, Елизабет Оморегие - 5, Станислава Димитрова - 5, Мадлена Дончева - 2, Габриела Стефанова - 1, Виктория Христова - 1, Боговеста Йосифова - 7, Биляна Григорова - 1, Ралица Тонева. Старши треньор - Христо Коев. Помощник-треньор - Анита Хараланова.
Косово: Стина Шабани, Мимоза Стефендини - 1, Бендина Рамабая, Мане Ибрахими - 2, Жета Хуруглица - 1, Елма Камери - 4, Майлинда Башоли - 6, Фиторе Бериша, Диана Рахмани, Арлинда Красинги, Аида Стагова, Бурнета Рама - 1, Валериана Нерола, Албулена Баша - 4.