Две купи за Стефан Стоев от Планинско „Лясковец-Раховец 2017“

Топ новина! първенството Планинско изкачване „Лясковец-Раховец 2017“. Състезателят на „АРА Моторспорт“ записа
първенството Планинско изкачване „Лясковец-Раховец 2017“. Състезателят на „АРА Моторспорт“ записа очаквана победа в клас НС3, която е вече негова девета поред от април миналата година насам. По-впечатляващо е обаче второто му място в генералното подреждан

Най-добрият габровски пилот в планинския шампионат по автомобилизъм за последните

години Стефан Стоев (Хонда Сивик) направи много силно представяне в четвъртия кръг от

първенството Планинско изкачване „Лясковец-Раховец 2017“. Състезателят на „АРА

Моторспорт“ записа очаквана победа в клас НС3, която е вече негова девета поред от

април миналата година насам. По-впечатляващо е обаче второто му място в генералното

подреждане от кръга. С 16 секунди по-бърз в общото време от трите изкачвания на 2500

метровото трасе беше единствено пилотът на „Дунев Рейсинг“ Юлиан Телийски с

(Мицубиши Лансър Ево 9, НС2).

Стоев беше четвърти след първия манш, но във втория двама от фаворитите - Илия Царски

(Автоцар, Мицубиши Лансър Ево 9, НС1), и инж. Христо Манолов (Боила, Мицубиши Лансър

Ево 9, НС1), отпаднаха от състезанието и отвориха път на габровския ас към втората

позиция. Тройката в генералното подреждане затвори Косю Йорданов (Рено Меган, НС3).

Пилотът на „ЕФКО Рейсинг Тим“ беше с по две секунди по-бавен от Стоев и при трите

изкачвания на трасето и изостана с 6.180 сек. в общото време. Малко повече от 2 секунди

пък не достигнаха на инициатора на това състезание - Тодор Тодоров от великотърновския

клуб „Етър Рейсинг Тим“ с „Фолксваген Поло“, да се качи на почетната стълбичка в

генералното класиране и лясковчанинът завърши четвърти в общото подреждане. Стоев,

Йорданов и Тодоров оформиха призовата тройка в клас НС3, като с четвъртата си поредна

победа за сезона габровският пилот вече е с пълен актив от 100 точки и аванс от 52 пред

втория - Косю Йорданов (48 т.).

„След повредата в Гърция (б.а. Стоев участва в кръг от планинския шампионат на Северна

Гърция в средата на юни, където завоюва първо място в класа си и трето в генералното

класиране, но в средата на втория манш получи повреда в двигателя) отидох в Лясковец с

нов мотор. Подготовката му течеше до последно и за това не трябваше да го вкарвам в

крайни режими, а да го разработвам. Опитах се да карам оптимално, без да го

префорсирам и щом имаше успешен финал, значи мисията е изпълнена“, сподели със

задоволство пилотът с зелената „Хонда“ на „Боженци“, за когото второто място в Планинско

изкачване „Лясковец-Раховец 2017“ е най-доброто постижение в генералното класиране на

шампионата.

На трасето в Лясковец кара и още един пилот на „АРА Моторспорт“ - Стефан Стефанов с

ВАЗ 2105. Той остана на 6 секунди от място на подиума в клас НС5 и завърши четвърти, а в

генералното подреждане е 26-и.

Следващият кръг от шампионата е в края на следващата седмица, 22-23 юли - Планинско