Девойките на „Бъки“ защитиха Купа България

Dеvoykitе na „Baki“ zashtitiha Kupa Balgariya

Хандбален клуб „Бъки“ спечели първия си трофей за 2019 година. Воденият от Треньор № 1 на община Габрово Веселина Златева тим на девойките до 19 години за пореден път потвърди статута си на абсолютен № 1 у нас като триумфира по убедителен начин с Купа България. Въпреки че беше без три важни състезателки – Милица Колева, Йоана Костова и Рени Еремиева, габровският отбор беше безапелационен във финалния турнир, проведен в зала „Вълчо Даскалов“ в град Хасково, и завоюва златните отличия с четири категорични победи.

Избраничките на Веси Златева и Анита Хараланова стартираха с успех срещу състава на „Етър 64“ (Велико Търново). Ударно начало с 13 безответни попадения във вратата на „виолетовите“ доведе до резултат 14:2 на почивката, а редовните 50 минути приключиха при 24:12. Пет гола за успеха реализира Мадлен Тодорова, 4 добави Стефани Петрова. Последва разгром с 30 гола разлика над водения от Ирина Миладинова състав на „Хасково“. И в тази среща „бъкитата“ демонстрираха пълно превъзходство и си осигуриха успеха още през първото полувреме, приключило при резултат 6:27. През втората част габровските момичета реализираха нови 22 гола за финалното 19:49. По 7 гола във вратата на домакините отбелязаха Мари Томова и Стефани Петрова, 5 пъти се разписа Мадлен Тодорова. Наказателната акция на шампионките продължи с успех срещу състава на „Ники спорт“ (Сливница) с 36:20, на полувремето 22:6 и приключи с успех срещу „Панагюрище“ с 38:16 (21:9).

Съставът на „Хасково“ зае второто място в крайното класиране, следван от „Панагюрище“, „Етър 64“ и „Ники спорт“.

Ивон Дюлгерова беше определена за най-добър вратар на турнира Купа България, а Мадлен Тодорова взе индивидуалния приз за най-добър защитник. В идеалната седмица намериха място още Мари Томова и Карина Съменова.

„Всички момичета играха по равно време, представиха се отлично и резултатите от мачовете го показват. Бяхме фаворити и показахме с играта си, че напълно заслужаваме първото място, въпреки факта, че бяхме без три от основните ни състезателки. Благодарим на родителите на момичетата, които отново бяха с нас през цялото време и ни подкрепяха, както на хората, които ни подсигуриха средствата, за да участваме в турнира“, коментира треньорката на носителките на Купа България – Веселина Златева.

Купа България завоюваха: Ивон Дюлгерова, Полина Колева, Карина Съменова, Габриела Цонева, Екатерина Стефанова, Силвия Якова, Теодора Якова, Маргарита Христова, Мария Дженева, Мадлен Тодорова, Емилия Самуилова, Мари Томова, Преслава Проданова, Ивета Христова, Стефани Петрова, Симона Христова.

Треньори: Веселина Златева, Анита Хараланова.