Четвърта поредна победа за „Бъки”

Топ новина! <p>Продължава победната серия на „Бъки“ в женската „А“ републиканска хандбална
Четвърта поредна победа за „Бъ

Продължава победната серия на „Бъки“ в женската „А“ републиканска хандбална група. След успеха над шампиона „Етър 64“ с 24:20 воденият от Веселина Златева габровски тим надигра в зала „Орловец“ и новака в

Вицешампионките не допуснаха подценяване и решиха мача още в първите 20 минути, като реализираха 15 безответни гола. До почивката лидерките в шампионата отбелязаха още пет попадения, а тимът, воден от Георги Атанасов, записа три седемметрови наказателни удари.
През второто полувреме габровските момичета позволиха на съперничките си да поиграят малко повече. Веселина Златева завъртя в игра всичките си състезателки и това направи частта малко по-оспорвана. След 21:16 през вторите 30 минути срещата приключи при резултат 41:19.
Боговеста Йосифова беше най-резултатна за „Бъки“ с 9 гола. По пет пъти се разписаха Лидия Ковачева, Ива Георгиева и Милена Великова. Силвия Атанасова и Ралица Тодева вкараха по 4, Кристияна Блажева - 3, Лора Сарандева и Биляна Григорова по 2, а Жанета Найденова и Габриела Маркова добавиха по 1. За отбора на „Панагюрище“ 11 гола реализира Стефка Цветанкова (7 дузпи).