„Чардафон“ e на полуфинал за Купата

Христо Данаилов тим за пръв път се класира за финалната четворка на турнира Купа България и ще има възможност да спори за медали от надпреварата. Габровският състав си осигури място след най-добрите четири тима в турнира, като елиминира на четвъртфиналите „Пирин 94“ от Гоце Делчев. Двубоят се игра в зала „Орловец“ и завърши при резултат 28:22.

Мъжкият отбор на „Чардафон“ завърши по чудесен начин успешната за клуба 2017-а година. Воденият от
Христо Данаилов тим за пръв път се класира за финалната четворка на турнира Купа България и ще има
възможност да спори за медали от надпреварата. Габровският състав си осигури място след най-добрите
четири тима в турнира, като елиминира на четвъртфиналите „Пирин 94“ от Гоце Делчев. Двубоят се игра в зала
„Орловец“ и завърши при резултат 28:22.
Макар и без трима контузени играчи, „Чардафон“ успя да се справи с коравия тим на „Пирин 94“. Много добре в
защита се включи картотекираният преди мача Никола Николов, а Димитър Петков показа защо е голмайстор №1
на изминалия шампионат и наниза 13 гола за успеха.
„Чардафон“ си осигури победата през първата част, в която натрупа разлика от 7 гола. Домакините поведоха с
4:1, „Пирин 94“ съкрати пасива при 6:5, но със силни втори 15 минути и безпощадна стрелба на Димитър Петков,
габровският тим отново взе сериозен аванс и се оттегли на почивката при резултат 16:9. В началото на втората
част разликата стигна до 9 гола, при 21:12. Гостите направиха последен опит да се върнат в играта и след две
поредни попадения на Добри Тунтев и още две на Георги Георгиев успяха да намалят на 24:19 10 минути преди
края. Христо Данаилов обаче отново поведе съотборниците си напред и с три последователни гола „Чардафон“
отново си осигури комфортна преднина и на практика сложи точка на спора. Попадение на Добри Тунтев в
последните секунди фиксира крайното 28:22 в полза на домакините.
Добър мач направи Мирослав Денчев, който беше втори по резултатност в габровския състав с 6 гола.
Играещият треньор Христо Данаилов, който в голяма част от игровото време беше пазен персонално, отбеляза
4. По две попадения реализираха Евлоги Вълчанов и Марио Янчев, а едно добави Пламен Дедев. Добри прояви
имаха и двамата вратари на тима - Слав Колев и Николай Цветков.
За финалната четворка, която ще се проведе на 17-18 март следващата година, се класираха също отборите на
„Спартак“ (Варна), „Добруджа“ (Добрич) и носителят на трофея „Локомотив“ (Варна). На полуфиналите
„Чардафон“ ще се изправи срещу „Добруджа“, а „Локомотив“ ще играе със „Спартак“. Домакинът на финалния
турнир тепърва ще бъде определен.
„Чардафон“: Слав Колев, Георги Анков, Мирослав Денчев-6, Христо Данаилов-4, Пламен Дедев-1, Димитър
Петков-13, Евлоги Вълчанов-2, Павел Симеонов, Марио Янчев-2, Пенчо Пенчев, Марио Вълев, Стефанос Захов,
Никола Николов, Христо Христов, Николай Цветков, Цветомир Цвятков.
Водач: Радослав Иванов