„Чардафон“ без проблеми срещу „Левски“ – 37:26

Chardafonn-bеz-problеmi-srеshtu--Lеvskii---37:26

Лесна победа постигна мъжкият отбор на „Чардафон“ в двубой от VIII кръг на първенството в мъжката „А“ Републиканска хандбална група. В зала „Орловец“ габровският тим надигра без проблеми гостуващия „Левски“ от град Левски и прибави нови 2 точки към актива си.

Домакините видимо превъзхождаха съперника и си осигуриха успеха още през първата част, като взеха аванс от 8 гола след първите 30 минути - 18:10. През втората част в игра влязоха и по-младите - Стефанос Захов, Цветелин Христов и Пенчо Пенчев, но „Чардафон“ продължи да доминира и увеличи още аванса си. Сирената за край на мача прозвуча при резултат 37:26.

С изключение на двамата вратари Слав Колев и Николай Цветков, всички в габровския състав успяха да запишат попадения в срещата. Най-резултатен беше Петко Петков със 7 гола, въпреки че не остана на терена през цялото време. По 5 пъти се разписаха Георги Николов, Христо Данаилов и Димитър Петков. Ники Цветков пък за пореден път заслужи овациите на публиката с чудесните си спасявания в мача. За състава на „Левски“ по 7 гола реализираха Иван Драгиев и Ивайло Иванов. С актив от 11 точки „Чардафон“ остава на трета позиция във временното класиране. В последния 9-ти кръг от първия полусезон габровският тим ще играе с „Осъм“ (Ловеч). Мачът е следващата събота, 1-ви декември, от 14 часа отново в зала „Орловец“.

„Чардафон“: Слав Колев, Георги Николов-5, Мирослав Денчев-2, Христо Данаилов-5, Цветелин Христов-4, Димитър Петков-5, Петко Петков-7, Марио Янчев-4, Пенчо Пенчев-1, Стефанос Захов-1, Даниел Грозданов-3, Николай Цветков. Водач: Милена Иванова