"Бъки" удари "Свиленград" като гост в първия си мач за 2019-таЖенският отбор на „Бъки“ направи отличен старт на 2019-та - годината, в която клубът ще отбележи 20 години от своето основаване

Bakii-udari--Svilеngradd-kato-gost-v-parviia-si-mach-za-2019-ta

Женският отбор на „Бъки“ направи отличен старт на 2019-та - годината, в която клубът ще отбележи 20 години от своето основаване. В среща от 8-я кръг на първенството в „А“ РХГ и първи за 2019-та воденият от Веселина Златева тим надигра със 7 гола разлика като гост вицешампиона „Свиленград“.

Двубоят завърши при резултат 22:29, на полувремето 12:14. „Бъки“ поведе в мача с попадение на Мари Томова. В 7-та минута габровският отбор водеше с 1:5, а серия от четири безответни попадения в средата на полувремето доведе до резултат 6:13. В последните пет минути на първата част шампионките играха в намален състав, заради последователни двуминутни отстранявания на Силвия Якова и Маргарита Христова.

Отборът на „Свиленград“ се възползва и наниза четири поредни попадения, но все пак на почивката „Бъки“ запази аванс - 12:14. Втората част започна с нови четири гола в габровската врата и „Свиленград“ за пръв път в мача поведе 16:14. Хандбалистките на „Бъки“ обаче реагираха по шампионски и бързо си върнаха лидерството. Поредица от седем безответни попадения в рамките на 8 минути отново обърнаха резултата до 16:21. Още една серия от шест гола на „бъкитата“ в края донесе убедителния успех с 22:29. Мари Томова наниза 8 гола за победата, Лидия Ковачева добави 7, с 5 завърши Мадлен Тодорова. Пореден много силен мач направи Ивон Дюлгерова, добри изяви имаха също Катя Стефанова и в защита - Йоана Костова.

За домакините 8 гола отбеляза Роксана Радева, с 4 завърши Антония Игнатова. Игрови минути записа и треньорката на „Свиленград“ Зоя Стефанова, реализирала един гол в мача. „Отново допуснахме грешки, но момичетата играха колективно и се бориха през цялото време. В края убедително показахме, че сме по-добрия отбор. Хареса ми начинът, по който се представихме в защита, а Ивон беше перфектна и букваллно заключи вратата“, сподели след срещата Веси Златева. Отборът на „Бъки“ остава начело в женската „А“ РХГ с актив от 14 точки, с точка повече от „Етър 64“ (Велико Търново), на 4 пред „Шумен 98“ и на 5 пред „Свиленград“. В следващия кръг габровският тим приема „Етър 64“ в директна битка за първото място в редовния сезон. Мачът е идната неделя, 27 януари, от 14 часа в зала „Орловец “.

"Бъки": Ивон Дюлгерова, Моника Христова, Лидия Ковачева-7, Йоана Костова, Карина Съменова, Габриела Цонева, Екатерина Стефанова-3, Силвия Якова-1, Маргарита Христова, Теодора Якова-1, Мадлен Тодорова-5, Емилия Самуилова-3, Мари Томова-8, Преслава Проданова, Ивета Христова, Стефани Петрова-1. Треньор: Веселина Златева