„Бъки” повали шампиона!

Зарко Гатев

Великолепни габровски момичета надиграха шампиона и участник в европейските клубни турнири „Етър 64“. Двата състава се срещнаха в зала „Орловец“ в мач от 3-я кръг на Държавното първенство при жените, който завърши при резултат 30:29. Възпитаничките на треньорката Веселина Велчева показаха невероятен характер и направиха пълен обрат, след като губеха в резултата с пет гола в началото на втората част. Първото полувреме завърши при резултат 10:13, а веднага след началото на вторите 30 минути търновки увеличиха аванса си до 11:16. От този момент тръгна обратът в мача.
Водени от опитните Невена Малчева и Виктория Христова, габровските момичета започнаха да топят пасива и след серия от три поредни попадения на Боговеста Йосифова и едно на Лидия Ковачева, в следата на полувремето резултатът беше изравнен - 19:19. От там нататък започна гонитба гол за гол, която завърши щастливо за отбора на „Бъки“. Боговеста Йосифова увенча добрата си игра с победено попадение секунди преди сирената, с което фиксира крайното 30:29 в първото дерби за сезона. Боги завърши мача с 6 гола на сметката си. Толкова реализира и Вики Христова, а най-резултатна за победителките, със 7 точни попадения, беше Невена Малчева. За отбора на „Етър 64“ по 9 пъти се разписаха Александрина Бурнева и Станислава Димитрова.