8-ма позиция за Тедо Кабакчиев след II кръг на Световното по Супер Ендуро

Топ новина! 8-ma-pozitsiia-za-Tеdo-Kabakchiеv-slеd-II-krag-na-Svеtovnoto-po-Supеr-Enduro
И в Германия Теодор Кабакчиев показа, че е сред най-добрите в света
Осма позиция във временното класиране заема единственият български състезател участник в Световния шампионат по Супер Ендуро Теодор Кабакчиев (КТМ) след втория кръг от надпреварата, проведен в „Сахсен Арена“ в град Риза, Германия.

28 пилоти застанаха на старт в клас „Джуниър“, а габровският талант от клуб „Екстрийм Рейсинг“ отново показа,

че е сред най-добрите в света при състезателите на възраст до 23 години и си осигури директно място във

финалите с шесто най-добро време в квалификациите. В последвалите три състезателни манша от по 6 минути

плюс една обиколка Тедо записа 13-о, 6-о и 12-то място. Най-силно каране направи във Финал Б, в който дълго

време държеше втората позиция, но забавяне в най-трудната каменна секция на трасето му коства загуба на

четири позиция. Същото препятствие затрудни българския шампион в първия и третия манш и му попречи да

запише по-предно класиране. Събраният актив от 14 точки донесе 11-о място на Тедо в класирането от кръга в

Германия. Победата, с два спечелени манша и едно второ място, грабна представителят на домакините Тим

Аполе (КТМ). С едно първо, едно второ и едно трето място британецът Уилям Хоаре (Хускварна) зае втората

позиция в Риза, а призовата тройка допълни Диего Ерера от Чили (ТМ).

„Бих казал, че състезанието премина успешно - нямам контузии, нито сериозни падания. Определено имам

капацитета за много повече, чувствам го, но нашият спорт изисква много средства. Тренировките ми не са на

ниво през зимните месеци. За разлика от мен, почти всички от конкурентите ми живеят и тренират в Испания

през зимния период, за да са в добра форма. Но вижте, аз съм щастлив човек - имам хора, които ме подкрепят и

възможност да участвам в най-големите състезания, събиращи най-добрите спортисти от целия свят.

Благодарен съм, че имам възможността да се боря с тях и ще продължавам да го правя, да се състезавам със

сърце и давам винаги всичко от себе си. Ние, българските спортисти, затова сме силни, защото се раздаваме на

100 % всеки път и го правим с любов!“, сподели позитивно с типичния си интелигентен изказ българският

шампион след старта в Германия.

Във временното класиране след първите два кръга на Световния шампионат Тедо Кабакчиев е на 8-ма позиция

с 32 точки. Лидер със 112 точки и Уилям Хоаре, следван от Тим Аполе (85 т.) и Давид Чиприян (КТМ, Чехия, 73

т.). Следващият старт от Световните серии по Супер Ендуро на Международната федерация по мотоциклетизъм

е на 26-ти януари в „Каха Магика“ в Мадрид, Испания.