14 медала за СК “Надежда”от ДП по киокушин при децата

Топ новина! <p>14 медала извоюваха малките състезатели на клуб „Надежда“ от държавното
14 медала за СК “Надежда”от ДП

14 медала извоюваха малките състезатели на клуб „Надежда“ от държавното първенство по карате киокушин за деца на възраст до 8, 10 и 12 години. Шампионатът на ката и кумите се проведе в Ямбол и в него участваха 210 малчугани от 22 клуба на Б

Спортен клуб „Надежда” се представи с 20 каратеки, подготвени от треньорите Йонко Иванов и Красимир Илиев. Шампиони станаха Боян Василев, Ралица Захариева и Лора Савова.  При децата до 10 години, в категория до 25 килограма, Боян приключи и трите си срещи с вазари (половин точка).  Ралица спечели златото в същата възрастова група, но в категория до 35 килограма и също с три последователни победи, а Лора триумфира при 12-годишните, в категория над 45 килограма.
Със сребърни медали се окичиха Никола Станев и Евгени Ганчев във възрастовата група до 12 години, съответно в категории до 40 и до 45 килограма, Ванеса Нейкова при децата до 8 години в категория до 30 килограма и Момчил Янакиев, който стана двоен медалист с второ място на ката и трето място на кумите в категория до 30 килограма при децата до 10 години.
На трето място в своите възрастови групи и категории се класираха Стиляна Меразова на ката, Християна Стефанова (до 8 години, категория до 25 килограма), Кристина Илиева и Ванеса Нейкова (до 10 години, категория до 30 килограма), Моника Стоянова (до 10 години, категория до 40 килограма) и Даяна Павлова (до 12 години, категория над 45 килограма).