14-годишните състезателки на „Бъки” спечелиха Купа България!

Топ новина! <p>Хандбален клуб „Бъки“ спечели първи трофей за 2014 година. 14-годишните
14-годишните състезателки на „

Хандбален клуб „Бъки“ спечели първи трофей за 2014 година. 14-годишните момичета, възпитанички на треньорките Петя Панчева и Анита Хараланова, потвърдиха авторитета на габровската хандбална школа като триумфираха в турнира Купа България.

Надпреварата се проведе в ДКС „Васил Левски“ във Велико Търново и за трофея спориха седем отбора, които в първата фаза бяха разпределени в две предварителни групи.
Съставът на „Бъки“ попадна в група „А“ и по волята на жребия още в първия мач от турнира се изправи срещу домакина „Етър 64“. Интрига в срещата нямаше и още до почивката габровските момичета си осигуриха победата, като дръпнаха със 7 гола - 4:11. През втората част „бъкитата” увеличиха още своя аванс, до крайното 7:16. В другите два мача от групата габровки бяха още по-безпощадни и буквално отнесоха съперничките си от „Ники спорт“ (Сливница) и „Васил Левски“ (Нови Пазар). Първата среща приключи при резултат 20:4 (9:1), а втората - 27:4 (14:3).
На полуфинала съперник на отбора беше вторият от другата предварителна група - „Панагюрище“. Това беше мачът, в който „бъкитата“ срещнаха най-сериозна съпротива и в който трябваше да показват характер. Хандбалистките от Панагюрище изиграха по-добре първото полувреме и се оттеглиха на почивката с аванс - 6:8. През втората част обаче нещата си дойдоха на мястото. Полувремето тръгна с размяна на голове, след което габровските момичета настъпиха газта и със серия от четири поредни попадения излязоха напред - 12:10. В минутите до края Милица Колева и съотборничките й умело запазиха аванса си и след успех с 18:16 се класираха на финала.
В мача за купата отборът на „Бъки“ отново срещна тима на домакините от „Етър 64“. Двубоят тръгна с два гола за „болярките“, но до 10-та минута габровският тим вече водеше с 6:4, а на полувремето се оттегли с аванс от три гола - 10:7. Интригата тотално изчезна след първите 10 минути от втората част. Малките „бъкита“ направиха серия от девет безответни гола и всичко приключи. След това мачът просто се доиграваше и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 23:12.
Две състезателки на „Бъки“ попаднаха в идеалната седмица на турнира. Ивон Дюлгерова беше определена за най-добър вратар, а Ивета Христова получи отличието за най-добро дясно крило.
Носителки на Купа България станаха: Ивон Дюлгерова, Мария Дженева, Габриела Цонева, Милица Колева (капитан), Ивета Христова, Карина Сърменова, Лора Иванова, Ванеса Найденова, Маргарита Христова, Михаела Сусанова, Теодора Тодорова, Теодора Якова, Силвия Якова, Екатерина Стефанова, Рени Еремиева, Йоана Костова, Вероника Баракова и Мирела Караиванова. Треньорки - Петя Панчева и Анита Хараланова.