14 годишните момичета на хандбален клуб „Бъки“ са шампионки на зона „Мизия“

14-godishnite-momicheta-na-handbalen-klub-„B-ki“-sa-shampionki-na-zona-„Miziya“

триумфира като първенец в зоната. Финалният турнир се проведе в Горна Оряховица с участието на първите три тима в класирането след проведените през редовния сезон четири турнира - „Бъки“, Нове 99“ (Свищов) и „Дунав“ (Белене), и домакина „Локомотив“ (Горна

Още един отбор на ХК „Бъки“ извоюва купата на ЗХС“Мизия“. След 12 годишните момичета
на клуба и по-големите, отборът до 14 години воден от треньорката Петя Панчева,
триумфира като първенец в зоната. Финалният турнир се проведе в Горна Оряховица с
участието на първите три тима в класирането след проведените през редовния сезон
четири турнира - „Бъки“, Нове 99“ (Свищов) и „Дунав“ (Белене), и домакина „Локомотив“
(Горна Оряховица).
„Бъки“ стартира с мач срещу „Локомотив“, в който нямаше интрига. До почивката
момичетата на Петя Панчева вече водеха с 13:2, а краят на срещата дойде при 18:4. Лесен
за габровските момичета се оказа и двубоят срещу втория след редовния сезон „Нове 99“
(Свищов). Пет поредни попадения на Стефани Петрова дадоха аванс на „Бъки“ още в
началните минути и габровският тим запази тази разлика до почивката. Тя дойде при
резултат 9:4. През вторите 20 минути „бъкитата“ реализираха нови 6 гола във вратата на
„Нове 99“ и допуснаха само един за финалното 15:5. Интересен се оказа мачът срещу
„Дунав“ (Белене). Нова голова лекция на Стефани Петрова доведе аванс от три гола на
„Бъки“ на почивката - 9:6. Втората част обаче бе по-добра за водения от Рафаела Врайкова
тим на „Дунав“. Момичетата от Белене изравниха шест минути след подновяването на играта
за втората част и малко преди края на срещата поведоха с 13:14. Гол на Иванела Арнаудова
в заключителните секунди донесе равенството на „Бъки“ и първото място във финала на
зона „Мизия“. На второ завърши „Нове 99“, следван от „Дунав“ и „Локомотив“.
Капитанката на „Бъки“ Стефани Петрова взе голмайсторския приз на турнира, след като
реализира впечатляващите 29 гола в 3-те срещи, които изигра отборът й. Кристина Петрова
от състава на „Нове 99“ беше определена за най-добър вратар, а Цветелина Караджова от
„Локомотив“ взе наградата за най-полезен състезател.
Като първенец в зоната отборът на „Бъки“ се класира директно за Държавния финал, който
ще се проведе от 5-и до 7-и юни в спортна зала „Орловец“. Останалите тимове от зоната
имат правото да участват в квалификация за място на финала.
„Бъки“: Стефани Петрова, Илияна Борисова, Иванела Арнаудова, Айя Инджова, Жаклин
Колева, Надежда Иванова, Вероника Кънчева, Вероника Стефанова, Преслава Стойчева,
Габриела Петрова, Йоана Гатева, Ема Иванова, Моника Димитрова, Славомира Христова,