14-годишните хандбалистки на „Бъки“ започнаха сезона ударно

Топ новина! <p>Ударен старт в новото първенство направи шампионският тим на ХК
14-годишните хандбалистки на „

Ударен старт в новото първенство направи шампионският тим на ХК „Бъки“ при момичетата до 14 години. Възпитаничките на треньорките Анита Хараланова и Петя Панчева записаха три категорични победи в първия предзонален турнир за сезона, който с

На старта „Бъки“ отнесе състава на „Левски“ (Стражица). За 30 минути (2х15 мин.) габровските момичета не допуснаха нито един гол във вратата си и реализираха 23. Екатерина Стефанова отбеляза 6 гола в срещата, 4 добави Карина Съменова, а по три реализираха Габриела Цонева и Теодора Тодорова.
Вторият двубой беше срещу тима на „Дунав“ (Белене). Той завърши при резултат 27:6, на полувремето 13:2. Ивета Христова порази шест пъти вратата на тима от крайдунавския град, по 4 гола отбелязаха Теодора Тодорова и Теодора Янкова, Карина Съменова - 3.
Последният мач противопостави шампионките на вечния съперник „Етър 64“.

Интрига обаче нямаше и в този двубой. Възпитаничките на Анита Хараланова и Петя Панчева надиграха напълно съперничките си и постигнаха изразителна победа с 26:2. Ивета Христова реализира 7 гола в тази среща. Карина Съменова се отчете с 5 попадения, Габриела Цонева вкара 4, а Теодора Янкова 3.
Вторият есенен предзонален турнир за тази възраст е на 9-ти ноември във Велико Търново.
„Бъки“ игра в състав: Ивон Дюлгерова, Мария Дженева, Габриела Цонева, Преслава Йорданова, Ивена Христова, Карина Съменова, Лора Иванова, Маргарита Христова, Михаела Сусанова, Ванеса Найденова, Теодора Тодорова, Теодора Янкова, Силвия Янкова, Екатерина Стефанова, Весела Проданова, Мирела Караиванова, Румяна Йонкова, Диана Ангелова, Симона Христова.
Треньори: Анита Хараланова, Петя Панчева