Шампионска титла за Христиана Недялкова

Водеща! Shampionska-titla-za-Hristiana-Ndyalkova
триумфира в категория до 64 килограма с две победи. На полуфинала Христиана победи по точки Митка Стоева от БК „Априлец“ (Бояджик), а в двубоя за първото място надигра с 3:0 съдийски гласа Янита Иванова от БК “Ивайло“ (Велико Търново).

Златен медал завоюва състезателката на БК “Янтра“ Христиана Недялкова от проведения в Ямбол Държавен

личен шампионат по бокс за жени. Възпитаничката на треньорите Николай Стойнов и Адриан Шилдаров

триумфира в категория до 64 килограма с две победи.

На полуфинала Христиана победи по точки Митка Стоева от БК „Априлец“ (Бояджик), а в двубоя за първото място

надигра с 3:0 съдийски гласа Янита Иванова от БК “Ивайло“ (Велико Търново). Недялкова принуди рефера три

пъти да брои на „болярката“ и спечели убедително, като и тримата арбитри около ринга дадоха по 30:25 точки в

полза на габровското момиче.

„Христиана се представи отлично, предвид факта, че 10 дни преди състезанието беше болна и с висока

температура, което повлия на тренировъчния й процес. Тя обаче е мъжко момиче, успя да се събере и да се

пребори за златото“, коментира треньорът й Николай Стойнов.

Още един медал на БК“Янтра“ от Държавния личен шампионат за мъже и жени донесе Стефан Петров. Той

участва в категория до 52 килограма и отпадна на полуфиналите след загуба с 0:3 от представителя на БК „Левски

София - Запад“ Дарислав Василев.

В категория до 48 килограма при дамите се боксира Марина Ангелова, но тя не успя да се намеси в битката за