“Левски" прегази “Раковски"

Rakovski-1964
Раковски 1964
Севлиевският волейболен тим е на последно място с една победа

Столичният "Левски" не срещна никакви затруднения срещу севлиевския "Раковски 1964" и с лекота го прегази с 3:0 (25:22, 25:9, 25:18) в мач от 19-ия кръг на ефбет Супер Волей, който се игра в едноименната зала. С това „сините“ записаха 15-и успех в шампионата, като с 4 загуби и 44 точки продължават да заемат второ място във временното класиране.
     Съставът на "Раковски" отбеляза 18-та загуба, като с 1 победа и 3 точки е на последната, 12-та, позиция в елита.
    Домакините нямаха проблем в този мач, като във втория гейм оставиха съперника на 9 точки. Като цяло те доминираха на всички елементи и затвориха мача в три гейма за около 70 минути игра.
    Най-резултатен за победата на "Левски" бе Николай Стефанов  с 13 точки (2 блока, 2 аса). Венислав Антов добави 12 точки (1 блок, 2 аса).

Левски
    За "Раковски 1964" Дейвит Барутов завърши с 6 точки.
    Все пак севлиевци могат да се похвалят с присъствие в една от престижните класации Калоян Ботев заема трето място сред най-ефективните посрещачи. Начело е либерото на ЦСКА Мартин Божилов  с 56%. Втори в класацията е волейболистът на "Монтана" Фахри Септиан Путратама с 52%, Калоян е с 49%.
    Две от класациите се оглавяват от Спас Байрев. Диагоналът на "Берое" остава начело на топреализаторите в първенството - по общ брой точки, но и по брой точки на гейм. 30-годишният състезател има 391 точки в актива си. Зад него са волейболистът на ЦСКА Страхиня Бързакович и Симеон Димитров от "Черно море" (Варна) - с по 321 точки.
    Средно на гейм Байрев е реализирал 5,67 точки. След него в подреждането е Мариян Наков ("Пирин" (Разлог)) с 4,83 точки на гейм. Страхиня Бързакович пък е трети с 4,72 точки.
    Розалин Пенчев от шампиона "Нефтохимик" 2010 (Бургас) пък е №1 по ефективност – точки от начален удар средно за гейм -  0,61. След него е капитанът на "Пирин" (Разлог) Радослав Попов - със средно 0,49. Тройката допълва Лукас Мадалоз от "Дея спорт" (Бургас).
    По брой асове начело на класацията Радослав Попов е лидер, с 33 точки, следван от Розалин Пенчев с 31 аса.  Трети в подреждането е Спас Байрев ("Берое 2016") - с 27 точки от начален удар.
    При центровете Теодор Тодоров ("Дея спорт") измести доскорошния водач - съотборника си Николай Николов. Тодоров има средно 0,85 точки на гейм, Николов е втори с 0,84. Трети е Виктор Бодуров от "Добруджа 07" (Добрич) - с 0,77 блока.
    По общ брой блокади първенец е състезателят на "Монтана" Бруно Рубо - с 48 точки. Точка по-малко е реализирал блокировачът на "Берое 2016" (Стара Загора) Иван Латунов. Топ 3 отново се допълва от Виктор Бодуров с 46 точки.