Силен уикенд за шахматистите на „Орловец 1997"

Топ новина! Ivan,-Rosen-i-Kristiyan
Иван, Росен и Кристиян
Много добро представяне направиха състезателите на Шахматен клуб "Орловец 1997" (Габрово) през почивните дни.

Габровските таланти взеха участие в турнири в София,  Павликени и Полски Тръмбеш и се завърнаха с две купи, 5 златни и 2 бронзови медала.
7-годишният Фюриън Капитански, с треньор международен майстор Йордан Иванов, спечели 2 купи и два златни медала от два шахматни турнира в София. Със 6,5 точки от 7 възможни, в съревнование с по-големи състезатели, Фюриън спечели IX Детски шахматен турнир за купа „Ан Пасан“ за деца до 14 години. Състезателят на „Орловец 1997“ завоюва първо място и в шахматния турнир „Опен Купа ЦСКА“. В тази надпревара Фюриън се състезава с опитни шахматисти и грабна купата и златния медал във възрастовата група до 8 години..
Още едно първо място на габровския клуб от 9-я Детски шахматен турнир „Ан Пасан“ донесе 8-годишният Иван Екимов, с треньор Емил Петков. Със 6 точки от 7 възможни той заслужи първото място във възрастовата си група и се нареди втори в генералното класиране при състезателите до 10 години. Иван Екимов завоюва злато и от VI Детски турнир "Полски гамбит", проведен в Полски Тръмбеш. Проявата беше за деца до 13 години. С 4,5 точки от 5 възможни Иван зае първото място при състезателите до 9 години и второ в генералното класиране. В същия турнир златен медал грабна и 11-годишният Росен Нанев, с треньор майстор на спорта Борислав Атанасов. С 4 точки Росен спечели златото при децата до 11 години, като се нареди четвърти в генералното класиране.
В същата възрастова група 9-годишният Кристиян Василев постигна 3 точки и завоюва бронзов медал. Много добре в турнира се представиха и Диана Екимова и Борил Енчев. Двамата също постигнаха по 3 точки от 5 възможни, но по-слабите допълнителни показатели ги оставиха на крачка от медалите.
Бронзов медал на клуба донесе и 11-годишният Стефан Тотев. Той постигна 3,5 точки от 5 възможни в X Детски турнир "Маринополци" в Павликени и това му отреди третата позиция във възрастовата група до 13-години.