ШК „Орловец 1997“ проведе турнир по класически шах с близо 60 деца от цялата страна

Osnovniyat-sponsor-na-nadprevarata-be-firma--Marina-
Основният спонсор на надпреварата бе фирма "Марина"
14-годишният Валери Белчев от ШК „Асеневци“- Велико Търново стана носител на Купа "Марина" в турнир по класически шахмат, организиран от габровския шахматен клуб "Орловец 1997" по повод 25-ата годишнина на клуба.

Надпреварата се проведе през уикенда в Габрово с огромната подкрепа на фирма "Марина" ООД, която освен цялостното финансиране осигури и залата за провеждането му, купите, медалите, подаръци, почерпка и торта за децата. Домакините създадоха перфектна организация, с което превърнаха шахматния турнир в истински двудневен празник за 57 деца, състезатели по шах от 18 клуба в страната. Проявата имаше и международно участие - състезатели от Украйна и САЩ.

Във възрастовата група до 14 години златен медалист и носител на купа „Марина“ стана Валери Белчев от ШК „Асеневци“, сребърен медалист - Мартин Кънчев от ШК „Етър“ (Велико Търново) и бронзов - Денислав Иванов от ШК „Орловец 1997“ (Габрово). При момичетата купа „Марина“ спечели Катерина Бояджиева от ШК „Спартак Плевен ХХI“. При 12-годишните първо място, златен медал и купа във възрастовата група извоюва Георги Димитров от ШК „ЦСКА“ (София), сребърен - Михаил Панайотов от ШК „Орловец 1997“, бронзов - Стефан Желев от ШК „Рицар“ (София). В същата възрастова група при нежния пол златото спечели Кристиана Данева от ШК „ЦСКА“, среброто - Мария Илиева от ШК „Варна“. При 10-годишните първото място заслужи Божидар Михайлов от ШК „Пловдив“, второто - Радослав Емануилов от ШК „Рицар“, а третото - Виктор Стоядинов от ШК „Етър“. При момичетата на 10 години златното отличие отиде при Марина Кутянина от Украйна , сребърното взе Рая Гайдарджиев от ШК „ЦСКА“, а бронзовото - Михаела Маринова от ШК „ЦСКА“. При най-малките, 8-годишните, златен медал заслужи Георги Коев от ШК „Пловдив“, сребърен - Атанас Тасков от ШК „Пловдив“ и бронзов - Стоян Илиев от ШК „Варна“, а при момичетата тройката беше Ния Малчева от ШК „Казанлък 21, Ивона Русева от ШК „ЦСКА“ и Елеонора Желева от ШК „Рицар“.
Председателят на ШК "Орловец 1997" (Габрово) Емил Петков поздрави победителите и благодари на собствениците и целия екип на фирма "Марина" ООД за „цялостното спонсорство на турнира, за сърдечната подкрепа и домакинство, за обичта към децата и шахмата, която личеше във всеки детайл“.
След проявения интерес от участниците, емоциите и вълнуващото преживяване в Габрово, ШК „Орловец 1997“ обмисля турнирът да се превърне в ежегоден и да привлича все повече състезатели.