Мартин Пенчев с 18-о място на Световното по ски ориентиране, Беломъжев шампион

Станимир Беломъжев стана световен шампион по ски ориентиране
Мартин Пенчев с 18-о място на

Станимир Беломъжев стана световен шампион по ски ориентиране, а габровският талант Мартин Пенчев бе пряк свидетел на този огромен успех за българското ориентиране. Беломъжев и Пенчев представиха страната ни в надпреварата при мъжете&

При дамите за България се състезаваха Антония Григорова и Андрея Дяксова.
    Беломъжев спечели златото в 8.2 километровата средна дистанция, по която бяха разположени 25 контролни точки. Състезателят от Троян потегли с последен стартов номер, постепенно набра скорост и започна да подобрява всички междинни времена по трасето.
    В последната част българинът даде максимумът от себе си и финишира с 15 секунди аванс пред Ерик Рост (Швеция). Трети се класира Ларс Мохолдт (Норвегия). Домакините Андрей Григориев и Андрей Ламов се наредиха четвърти и пети, а последното шесто място на подиума остана за световния шампион от спринта Улрик Нордберг (Швеция). Състезателят на „Узана“ (Габрово) Мартин Пенчев, за когото това беше дебют на световно първенство при мъжете, завърши на чудесното 27-о място в средната дистанция от общо 53-ма участници. При дамите на средната дистанция (7.3 км, 21 КТ) Антония