14-годишните момичета на Крушев с две победи за Файнъл фор

Viktor-Krushev-nablyudova-zagryavkata-na-svoite-momicheta
Виктор Крушев наблюдова загрявката на своите момичета
Две победи постигнаха момичетата до 14-години на "Чардафон", водени от Виктор Крушев, в събота в своята зала "Орловец".

Във втория турнир на Дивизия "Изток" за класиране от първо до трето място те наддиграха очаквано "Ънстопабъл" (Добрич) с 55:41 и си върнаха за загубата с 22 точки през февруари на "Шумен" – 53:48. Така, с равен брой точки, по кошова разлика, те останаха зад опонентките си, но и двата тима се класират за финалната четворка – "Файнъл фор", където ще се разиграят медалите във неофициалното второ ниво на българския баскетбол в тази възрастова група.
    Там ще са "Монтана 2003" и "Балкан" (Ботевград). Най-добрите отбори – изборът е на клубовете, не по класиране, са в Елитни дивизии "Запад" и "Изток".
    През февруари в "Шумен" "Чардафон" надделя над Добрич с 55:22. Затова в събота в "Орловец" срещу този съперник Виктор Крушев проведе тактически мача.

През първите три части без особени усилия домакините трупаха методично преднина - 12:8, 19:4, 17:8. След това шанс за стопроцентна изява получиха резервите, които, естествено, отстъпваха на титулярките на "Ънстопабъл", но това не можеше да измени крайния победител. По-голямата част от момичетата завършиха с точков актив, най-много - 12 точки, отбеляза Даяна Якубова.
    За Виктор Крушев бе въпрос на чест да докаже, че причината катастрофалната загуба от "Шумен" в Шумен е в главите, а не в моженето на неговите момичета. При първия сблъсък на полувремето те водеха с 8 точки, след почивката обаче като че ли на терена имаше други момичета - 8:23, 6:21 и 43:65. Метаморфоза, за която Крушев не успя да намери обяснение.
    В Габрово, очевидно запазили някъде в подсъзнанието си спомена за първия мач, неговите момичета започнаха боязливо. Естествено, "Шумен" се възползва от това и първата част завърши в полза на гостенките - 19:13. Ситуацията обаче бе променена още преди почивката. Габровки повярваха, че имат сили да спечелят и го направиха след 10:5, 18:12 и 12:12. Якубова пак беше неудържима - 17 точки. До двуцифрен актив - 10, стигна и Ивайла Мандичева - 10.
    "Първият мач дадох възможност на всички деца да играят - обясни след срещата опитният наставник. Въпреки че възпря негодуващи от грешни отсъждания родители, Крушев получи техническо нарушение. Бившият съдия национална категория отказа да анализира решенията на свирещите срещата подрастващи арбитри. За съжаление, изпитващата кадрови затруднения Регионална съдийска колегия и за този турнир не успя да реализира собствените си намерения - в нарядите да има винаги опитен съдия, от когото по-младите да учат занаята. - Във втория мач търсих победа на всяка цена. Целта ми беше да покажа на момичетата, че разликата от предния турнир не е реална. И трябва да имат повече вяра в собствените си способности. Много съм горд с момичетата - че се пребориха и спечелиха мача. И най-вече, че воюваха за победата, а не се предадоха."
    Съставът срещу "Ънстопабъл": Цветомира Енева (Точки 0), Моника Лалева (4), Алессандра Тамма (7), Дария Ненова (2), Ивайла Мандичева (9), Габриела Дюлгерова (4), Даяна Якубова (12), Христия Георгиева (0), Нели Александрова (4), Пламена Танчева (4), Бояна Кюркчиева (0), Татяна Гатева (0), Ванеса Цветанова (9).
    Срещу "Шумен": Цветомира Енева (Точки 0), Моника Лалева (5), Алессандра Тамма (2), Дария Ненова (0), Ивайла Мандичева (10), Габриела Дюлгерова (4), Даяна Якубова (3), Христия Георгиева (0), Нели Александрова (17), Пламена Танчева (2), Татяна Гатева (0), Ванеса Цветанова (4), Ванеса Цветанова (6).