13 призови места за габровските лекоатлети от 10-я турнир „Никола Вълчанов“

Топ новина! <p>13 призови места заеха състезателите от двата габровски лекоатлетически клуба

13 призови места заеха състезателите от двата габровски лекоатлетически клуба в 10-то издание на турнира в памет на Никола Вълчанов. Надпреварата се проведе на кортовата писта на стадион „Апрлилов“, с участието на атлети от 20 клуба в стран

13 призови места заеха състезателите от двата габровски лекоатлетически клуба в 10-то издание на турнира в памет на Никола Вълчанов. Надпреварата се проведе на кортовата писта на стадион „Апрлилов“, с участието на атлети от 20 клуба в страната, които бяха приветствани от кмета на Община Габрово Таня Христова и спортния директор на Българската федерация по лека атлетика Диян Драшков.
    Турнирът включваше четири дисциплини, а участниците бяха от четири възрастови групи. Домакините от ЛК“ТОТ атлет“ спечелиха два медала. Давид Цанев завоюва среброто при момчетата под 16 години в дисциплината тласкане на гюле. Възпитаникът на треньора Михаил Кьошев изпрати металната топка на 12.88 метра в най-добрия си опит. Стефан Йосифов пък се класира трети в спринта на 100 метра при юношите старша възраст с резултат 12.4 секунди.
    АК“Орловец 93“ имаше осем призьори. Ния Вичева и Ева Петкова окупираха първите две места в бягането на 600 метра при момичетата под 16 години, което беше и най-масовото в турнира, с общо 16 участнички. Ния пресече финалната линия с време 1.51.4 минути, а година по-малката от нея Ева записа 1.52.2 мин. В същата дисциплина, но при момичетата под 14 години, Йоана Йончева зае второто място с 1.54.3 минути.
В спринта на 100 метра при девойките старша възраст Биляна Борисова се класира трета (14.3 сек), а при юношите Светлин Иванов завърши втори с 12.0 сек. Светлин взе и бронз от бягането на 400 метра, в което регистрира 54.7 секунди.
    Мъжките надпревари на 100 и 400 метра бяха изцяло габровски. Александър Тодоров спечели спринта с 11.6 секунди, следван от 44 годишния Балкански шампион за ветерани Живко Желев (11.8) и Красен Ботев (12.2). На 400 метра Ботев завърши първи с 56.5 секунди, а Тодоров остана втори с 59.5 сек.
    В тласкането на гюле при мъжете отново интерес предизвика участието на лекоатлет №1 на България за 2013 и 2014 година Георги Иванов. Състезателят на СКЛА “Добрич“ стартира сезона на открито с резултат от 19.74 метра, като направи само два сполучливи опита в сектора. Второто място зае габровският талант Никифор Нешев, който се състезава за „Хаммер - ХВ“ (Трявна). Ученикът на Мишо Кьошев изпрати гюлето на 17.48 метра в най-добрия си опит и покри норматива за участие в европейското първенство за младежи до 23 години (17.35).
    Останалите габровски състезатели, които участваха в 10-я турнир „Никола Вълчанов“, бяха: Тея Петрова (ТОТ атлет), Ивайла Ченкова (Орловец 93), Никола Лалев (ТОТ атлет), Йордан Стоянов (ТОТ атлет), Стефан Дянков (ТОТ атлет), Кристиян Йорданов (Орловец 93), Виктория Иванова (ТОТ атлет), Андрея Станева (ТОТ атлет), Кристияна Шаламанова (ТОТ атлет), Денислав Драшков (ТОТ атлет), Рая Голчева (ТОТ атлет), Виктория Петрова (ТОТ атлет).