„Янтра“ приключи сезона на осма позиция в крайното класиране

Водеща! S-Vili-Vutsov--Yantra--nyamashe-spirka
С Вили Вуцов "Янтра" нямаше спирка
Съставът на „Янтра“ постигна най-доброто си класиране след завръщането в професионалния футбол.

В третия пореден сезон във Втора лига габровския тим зае осмото място в крайното подреждане с актив от 44 точки. В последния 34-ти кръг от първенството отборът ни отстъпи с 0:1 при визитата на „Миньор“ в Перник. Тимът ни игра повече от половин час с човек по-малко, изпусна чисти положения, удари и греда с 10 души. Успехът пък се оказа недостатъчен за перничани и въпреки победата, „чуковете“ загубиха професионалния си статут.
През първата част нямаше кой знае колко запомнящи се моменти. В 35-та минута Християн Василев изби удар на Григор Долапчиев. В 37-та пък Константин Иванов пропусна с глава за „Янтра“ след великолепно центриране на Тони Иванов от ъглов. На полувремето Вили Вуцов замени Божидар Томовски, който „висеше“ с един изкаран жълт картон през първата част. Влезлият Георги Върбанов обаче също беше декориран в жълто само 11 секунди след като влезе на терена. В 54-та минута Тони Иванов изведе чудесно Добромир Бонев зад защитата и той беше фаулиран в наказателното поле от Цветослав Поповчев, но вместо 11-метров наказателен удар, последва жълт картон за Вили Вуцов за бурно изразеното му несъгласие с подминаването на ситуацията от столичния рефер Иво Андреев. В 57-та минута обаче Андреев не се поколеба да вдигне втори жълт картон на Георги Върбанов и „Янтра“ остана с човек по-малко на стадион „Миньор“. Въпреки това съставът ни беше изключително близо до това да поведе в резултата в 69-та минута, но Емо Колев направи гигантски пропуск.
Нападателят беше изведен с дълъг пас, влезе в наказателното поле, елиминира преследващия го бранител и вратаря и на празна врата изпрати топката в левия страничен стълб. Малко преди това греда удариха и домакин

klasirane

ите чрез Григор Долапчиев. Четири минути по-късно, с не малка доза късмет, домакините поведоха. Кристиян Слишков центрира отдясно, Василев отклони леко топката с ръка и тя отиде на крака на Александър Стоянов, който отблизо я изпрати във вратата за 1:0. В 77-та минута „Янтра“ отново беше близо до попадение след корнер, но този път Мартин Ангелов не успя да засече добре центрирането. В назначеното добавено време на срещата и домакините останаха с 10 души на терена след втори жълт картон на Веселин Васев.

МИНЬОР – ЯНТРА 1:0
Голмайстор: 1:0 Александър Стоянов (73)

Янтра: 1 . Християн Василев (вр), 3. Петър Р. Иванов, 21. Божидар Томовски, 5. Михаил Минков, 6. Петър Казаков (к), 10. Тони Ив. Иванов, 4. Константин Иванов, 9. Иван Василев, 19. Ивайло Михайлов, 22. Добромир Бонев, 7. Емил Колев.

Резерви: 12. Петър Кр. Иванов (вр), 89. Мартин Ангелов, 24. Даниел Гаджев, 8. Георги Недков, 14. Георги Николов, 27. Георги Върбанов 11. Искрен Писаров, 99. Тодор Чаворски.
Треньор: Велислав Вуцов
Жълти картони: Божидар Томовски, Георги Върбанов, Ивайло Михайлов, Велислав Вуцов

Червен картон: Георги Върбанов