„Янтра“ изпусна дубъла на „Лудогорец“ – 1:1

Водеща!  -Futbolistite-na-Vili-Vutsov-obache-syakash-izlyazoha-ne-dostat-chno-kontsentrirani-sled-pochivkata-i-byaha-nakazani
  Футболистите на Вили Вуцов обаче сякаш излязоха не достатъчно концентрирани след почивката и бяха наказани
  „Янтра“ и „Лудогорец“-2 не се победиха в отложен мач от 12-я кръг на първенството във Втора лига.

Двубоят се игра в дъждовния петъчен ден и завърши при резултат 1:1. В трети пореден мач отборът ни поведе, но не успя да задържи аванса си и в крайна сметка взе само точка.
    Любопитен факт беше, че на терена един срещу друг излязоха двама габровски братя. Тони Иванов действаше на десния фланг на габровската атака, а срещу него, на левия за „Лудогорец“-2, беше по-малкият му брат – Росен Иванов.       Срещата започна с възможност за гостите. След центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, Георги Терзиев нанесе удар, но той беше слаб и право в ръцете на Християн Василев. „Янтра“ овладя инициативата и пренесе играта предимно в половината на гостите.
    В 9-ата минута Дани Младенов беше изведен в ляво от вратата, влезе в наказателното поле и шутира, но ударът му беше блокиран от Терзиев. Минута по-късно Тони Иванов се озова на отлична позиция в наказателното поле, но стреля над вратата. В 13-ата минута Младенов отново пропусна, този път с глава след центриране на Иванов. Шут на Казаков мина покрай страничната греда, възможност имаше и пред Иван Василев. Голът в крайна сметка падна четири минути преди почивката след отлична атака по десния фланг. Божидар Томовски отне топката, напредна и след взаимодействие с Тони Иванов пусна чудесен пас към Дани Младенов. Нападателят овладя в наказателното поле и оплете кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
    Футболистите на Вили Вуцов обаче сякаш излязоха не достатъчно концентрирани след почивката и бяха наказани. Секунди след подновяването на играта „Лудогорец“-2 стигна до пряк свободен удар на опасна позиция пред наказателното поле, който, за щастие, гостите пропуснаха.

Осем минути по-късно обаче последва нов, след фаул с жълт картон за Ивайло Михайлов. Този път капитанът на гостите Цветослав Петров го изпълни перфектно и с удар над стената изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:1. „Янтра“ тръгна да търси второ попадение, но така и не успя да го реализира. Най-чистата възможност се отвори пред Петър Казаков в 66-ата минута. Центриране отдясно на Тони Иванов го намери непокрит в наказателното поле, но силният му изстрел мина на сантиметри покрай страничната греда. До края на срещата капитанът на „Янтра“ отправи още няколко несполучливи удара. Гостите оцеляха и в няколко опасни разбърквания пред вратата им.

С актив от 24 точки „Янтра“ заема 9-та позиция във временното класиране.

В следващия кръг съставът ни ще приеме на стадион „Христо Ботев“ отбора на „Бдин“ воден от бившия наставник на „Янтра“ Живко Желев. Този мач е следващия понеделник, 27 ноември, от 14:30 часа. Преди това съставът ни ще изиграе двубоя си от 1/16-финалите на турнира Купа България срещу столичния „Славия“.

Двубоят е в четвъртък, 23 ноември, от 13:30 часа на стадион „Христо Ботев“.

ßÍÒÐÀ – ËÓÄÎÃÎÐÅÖ-2 1:1

Голмайстори: 1:0 Даниел Младенов (41), 1:1 Цветослав Петров (56)

Янтра: Християн Василев, Божидар Томовски, Цветелин Радев, Константин Иванов, Петър Иванов, Петър Вуцов, Ивайло Михайлов, Петър Казаков, Тони Иванов, Иван Василев (70 Емил Колев), Даниел Младенов.

Неизползвани резерви: Борис Груев, Мартин Ангелов, Даниел Гаджев, Георги Недков, Виктор Спасов, Ивайло Енчев, Никола Ботев, Габриел Стоянов.

Старши треньор: Велислав Вуцов

Жълт картон: Ивайло Михайлов