„Янтра“ и „Черноморец“ (Бургас) разделиха точките

Vili-Vutsov-be-prinuden-da-promeni-shemata-na-igra
Вили Вуцов бе принуден да промени схемата на игра
Двата отбора завършиха срещата с по десет души

„Янтра“ не успя да спечели трети пореден домакински двубой. В среща от 17-я кръг на първенството във Втора професионална лига габровският отбор завърши 1:1 с гостуващия „Черноморец“ от Бургас. Срещата беше ръководена от топ рефера на България Георги Кабаков, който вдигна 8 жълти и 2 червени картона.
Притиснат от кадровите проблеми с наказани и контузени играчи, Велислав Вуцов беше принуден да промени схемата на игра на „Янтра“. Съставът ни излезе с трима централни защитници – Цветелин Радев, Константин Иванов и Иван Йоанис Атанатос. В ролята на халф бекове бяха Тони Иванов и Божидар Томовски. В халфовата линия действаха Даниел Гаджев, Петър Вуцов и Петър Казаков, а в нападение – Даниел Младенов и Иван Василев. На вратата пък застана Борис Груев.
Първото полувреме завърши без гол, въпреки че положения пред вратата на „акулите“ имаше. В 14-ата минута Дани Младенов пусна добър пас към Тони Иванов в наказателното поле и той нанесе диагонален шут, но вратарят на гостите Димитър Тодоров изби с крак. 10 минути по-късно стражът на „Черноморец“ отново спаси тима си. След центриране на Петър Казаков, Константин Иванов засече с глава на задна греда. Тодоров обаче показа добър рефлекс и изби.
В 29-та минута съставът ни имаше претенции за игра с ръка в наказателното поле, но Кабаков не ги уважи. В самия край на полувремето Петър Вуцов стреля силно от дистанция, но покрай вратата.
След почивката бургазлии също започнаха да поглеждат към вратата на „Янтра“ и в 58-та минута добра възможност след ъглов удар се отвори пред Мариян Димитров. Шутът му обаче отлетя високо. Съставът ни дочака своя момент и той дойде в 69-та минута. Тони Иванов направи добър пробив отдясно и след размяна на пасове с Петър Казаков, намери Дани Младенов в малкото наказателно поле.
Опитният нападател овладя топката с гръб към вратата и с обръщане заби топката в мрежата зад Тодоров. Импулсът от гола доведе до още няколко добри атаки в следващите минути, но те не бяха доразвити. Шест минути преди края на редовното време „Черноморец“ успя да изравни след колективна грешка на габровския отбор. Даниел Кабанелас изведе Димитър Жеков отляво, той напредна и намери с точен пас в наказателното поле Живко Петков, който изпревари Константин Иванов и отблизо опъна мрежата на Груев – 1:1. В даденото двуминутно добавено време на срещата и двата състава останаха с човек по-малко.
В 91-ата минута Иван Йоанис Атанатос направи груб фаул за директен червен картон срещу Кабанелас, а Живко Петков получи втори жълт и също напусна терена.
Следващият мач на отбора ни е идния петък, 17 ноември, срещу дублиращия състав на „Лудогорец“.

ЯНТРА – ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
Голмайстори: 1:0 Даниел Младенов (69), 1:1 Живко Петков (84)
Янтра: Борис Груев, Божидар Томовски, Цветелин Радев, Константин Иванов, Иван Йоанис Атанатос, Тони Иванов, Даниел Гаджев (90 Емил Колев), Петър Вуцов, Петър Казаков, Даниел Младенов, Иван Василев.

Старши треньор: Велислав Вуцов
Жълти картони: Иван Василев, Даниел Младенов, Цветелин Радев
Червен картон: Иван Йоанис Атанатос