Четвърта шампионска титла за ХК „Бъки“

Препоръчана! Chеtvarta-shampionska-titla-za-HK--Bakii
В годината, в която отбелязва 20 години от своето създаване, ХК „Бъки“ завоюва четвърта титла на страната.

По примера на женския тим и на девойките до 19 и до 16 години, шампионския трофей вдигнаха и 14 годишните момичета на клуба, водени от треньорките Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова. Пет категорични победи осигуриха на малките „бъкита“ триумфа във финалния турнир от първенството, който се проведе в зала „Вълчо Даскалов“ в град Хасково.

В предварителната група габровските момичета надиграха последователно „Мартен 67“ (Мартен) с 33:8 (15:4), „Ловеч 98“ с 35:13 (19:7) и домакина „Хасково“ с 33:14 (14:8). На полуфиналите „Бъки“ срещна втория от другата предварителна група - „Поморие“, и постигна още една изразителна победа - 26:7, на почивката 14:4. В другия полуфинал тимът на „Панагюрище“ се наложи над „Хасково“ с 24:19 и също си осигури участие в мача за титлата. Оказа се обаче, че в него интрига изобщо няма, защото габровският тим превъзхождаше категорично съперника си. Само след 6 минути игра възпитаничките на Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова вече имаха аванс от 6 гола (8:2) и го задържаха до почивката, която дойде при резултат 16:9. През втората част разликата бързо достигна 10 гола и продължи да се покачва. Финалната сирена прозвуча при резултат 31:16 в полза на „Бъки“.

Анна Йонкова беше определена за най-добър вратар на финалите, а Ема Иванова получи индивидуалната награда за най-добър защитник. В „Златната седмица“ намери място Славомира Христова.

„Щастливи и горди сме от постигнатия успех. Въпреки трудностите в тренировъчния процес през годината, ние вярвахме в момичетата и техните качества. Започнахме турнира с не много добра игра, но с всеки мач се представяхме все по-добре и заслужено победихме на финала с такава голяма разлика. Благодарим на момичетата за сърцатата игра, която показаха“, споделиха след триумфа треньорките на новите шампионки.

Със златните медали се окичиха Анджелина Пенчева, Ема Иванова, Филаделфия Иванова, Паула Петрова, Славомира Христова, Илияна Борисова, Анна Йонкова, Траяна Найденова, Пламена Денева, Ева Николаева, Ивайла Димитрова, Ива Иванова и Ванеса Йосифова.

Треньори: Лидия Ковачева, Мадлен Тодорова