11 призови за КСО „Узана" в надпреварата за Купа „Дряново", Илияна Илиева първа за Купа „НСА-Сивен"

Топ новина! KSO-„Uzana“-zavoyuva-6-zlatni,-2-sreb-rni-i-3-bronzovi-otlichiya-i-zae-treto-myasto-v-kompleksnoto-klasirane
КСО „Узана“ завоюва 6 златни, 2 сребърни и 3 бронзови отличия и зае трето място в комплексното класиране
Около 300 ориентировачи от 28 отбора от България и Румъния премериха сили в традиционното национално състезание за Купа „Дряново“.

Надпреварата се проведе през уикенда сред красивата природа на дряновския регион и предвиждаше два старта на средна дистанция с класиране по общо време. Съревнованията бяха по трасета край селата Долни Върпища и Искра. Организатори бяха СКО „Бачо Киро“ (Дряново) и Българската федерация по ориентиране, със съдействието на Община Дряново.
КСО „Узана“ завоюва 6 златни, 2 сребърни и 3 бронзови отличия и зае трето място в комплексното класиране по точки след „Браун тим“ (Велико Търново) и „Бегун“ (Варна). Първенци в своите възрастови групи станаха Никол Иванова (Ж16), Виктор Василев (М18), Рая Христова (Ж18), Добромир Добрев (М35), Янна Генчева (Ж40) и Стоян Дачев (М55). Косара Ботева завърши втора в надпреварата при Жени 21, второ място зае и Сияна Матева при девойките до 16 години. Трети места заеха Хрисимир Христов (М12), Десислава Койчева (Ж40) и Дияна Симеонова (Ж50).
По същото време в столицата се проведе двудневното състезание за Купа “НСА-Сивен”, в което КСО „Узана“ беше представен от фамилия Шандуркови. В надпреварата в околностите на София се включиха близо 400 ориентировачи, а първият от двата старта беше контролен за националните отбори в групите 16, 18 и 20 г.

Илияна Илиева беше над всички при Жени 21-елит и спечели двудневното състезание с аванс от 3:47 минути пред Андрея Дяксова (Карлък, Смолян) и на 4:25 мин от третата – Лиляна Гоцева (Бегун, Варна). Първо място завоюва и сестрата на Илияна – Силвия Шандуркова, която не остави шанс на конкурентките си при Жени 45. Още едно злато донесе майката на Силвия и Илияна – Юлия Христова, от състезанието при Жени 65. Алекс Сархачев участва само в първия от двата старта за Купа “НСА-Сивен”, който беше контролен за националните отбори, и спечели със солиден аванс надпреварата при юношите до 16 години. В същата възрастова трупа при девойките Ева Сархачева се класира 10-та. 10-то място зае и Николай Начев при Мъже 21, а Яна Дончева участва само във втория старт при Жени 40, в който даде трето време. В комплексното класиране от състезанието КСО „Узана“ се нареди на второ място.