Владимир Джераси: Габрово е силно развит промишлен район, туризмът остава на второ място, носи по-малко приходи

Община Габрово и Сдружение „Екологично развитие на местните общности“ организираха публичното обсъждане на резултатите от направените до момента проучвания за формиране на конкурентна идентичност на туристическия продукт на Община Габрово, в изпълнение на Стратегия за устойчиво развитие на туризма в община Габрово 2021 - 2027.

Повече...

Трето място за ТК „Габрово“ на Държавното отборно първенство по тенис до 18 години

Никола Шнайдеров и Станислав Стефанов наредиха габровския тенис клуб на трето място в страната при юношите до 18 години.

Повече...

Четвърто място за Теодор Кабакчиев в Световния шампионат два кръга преди края му

Габровският супер талант Теодор Кабакчиев (КТМ) е на крачка от подиума в генералното класиране на Световния шампионат по хард ендуро на FIM два кръга преди неговия край.

Повече...

Цветомир Цонков: ОДМВР Габрово е на първо място в страната по разкриваемост

Резултатите от дейността на Областната дирекция на МВР през първото полугодие, намаляване на заявените престъпления, борбата срещу употребата и разпространяване на наркотици, пътнотранспортните произшествия и резултатите на икономическа полиция коментира директорът на ОДМВР-Габрово старши комисар Цветомир Цонков.

Повече...

Ангел Иванов от Габрово спечели трето място в националния конкурс за християнска журналистика „Казвайте истината"

Фондация „Покров Богородичен“ и порталът Православие БГ обявиха резултатите от националния конкурс за християнска журналистика „Казвайте истината“ 2022 г.

Повече...

Исторически подиум и трето място за Теодор Кабакчиев в Световния шампионат

Огромен успех постигна най-добрият български състезател по хард ендуро Теодор Кабакчиев (Хускварна).

Повече...

Второ място за девойките на "Янтра"

Девойките на "Янтра" заеха второ място в поредния турнир за сезона във възрастовата група до 15 години.

Повече...

Шесто място за Теодор Кабакчиев първия кръг от Световния шампионат

Теодор Кабакчиев (Еконт, Хускварна) записа най-доброто си класиране до момента в Световния шампионат по хард ендуро на Международната федерация по мотоциклетизъм (FIM).

Повече...

"Чардафон" с купа и от ББЛ "А група Център"

"Чардафон" спечели купата за третото място на ББЛ "А група Център" след успех в малкия финал срещу "Чавдар" (Троян) със 77:69.

Повече...

Теодор Кабакчиев дебютира с второ място в испанския шампионат

Теодор Кабакчиев дебютира с второ място в испанския хард ендуро шампионат.

Повече...

"Чардафон" първи и трети след две победи в ББЛ "Б група Център"

Отборите на габровския "Чардафон" окупираха първо и трето място в шампионата на ББЛ "Б група Център", след като в събота постигнаха две победи в мачове от четиринадесетия кръг.

Повече...

Мъжете на „Чардафон“ - пети в ББЛ

Мъжкият отбор на „Чардафон“, воден от играещия треньор Антонио Станков, стигна до престижното пето място в първенството на изключително качествената аматьорската Българска баскетболна лига, в което участват 49 клуба.

Повече...

Стефан Стоев се върна на състезателното трасе с 4-то място в Румъния

В много сериозна конкуренция Стефан Стоев нареди своя Силвър Кар EF10 на четвърто място в Планинско Решица в Румъния.