Теодор Кабакчиев с победа във Франция

La-Castagn-Hard-beshe-poredniyat-start,-koito-Teodor-Kabakchiev-izpolzva-za-adaptatsiya-k-m-motora-na-„SHerko“
La Castagn
Габровският супер талант Теодор Кабакчиев спечели първото в историята ново френско хард ендуро състезание - La Castagn Hard.

Габровският супер талант Теодор Кабакчиев спечели първото в историята ново френско хард ендуро състезание - La Castagn"Hard. Проявата беше и първи кръг от френския шампионат по хард ендуро за 2024-та.

Пилотът на Sherco Factory Racing не остави съмнение в класата и превъзходството си и постигна победи в двата състезателни дни нощното СуперЕндуро и 5-часовото хард ендуро на следващия ден. На старт застанаха повече от 300 мотористи. В същинската надпревара във втория ден те трябваше да направят 3 обиколки по 45-километрово трасе в горите край река Ардеш. Само 15 от тях успяха да стигнат до финала.

„Имахме страхотен уикенд с отбора ми. Чувствам, че напредваме с всяко състезание. Щастлив съм, спечелих 2-та старта от надпреварата. Френско състезание с френски мотоциклет на върха", коментира със задоволство Кабакчиев.

La Castagn"Hard беше поредният старт, който Теодор Кабакчиев използва за адаптация към мотора на „Шерко“ и новия си отбор - Sherco Factory Racing. Шампионът на Испания от миналата година се подготвя активно за старта на Световния шампионат по хард ендуро на FIM. Първият кръг от него е в средата на месец май, от 10-ти до 12-ти, в Уелс (Valleys Hard Enduro). Следват стартове в Австрия (Ерзбергродео), Сърбия (XRoss), Румъния (Red Bull Romaniacs), САЩ (Red Bull TKO), Турция (Sea to Sky) и Испания (24MX Hixpania).