Тедо Кабакчиев с втора победа за сезона в BG X-Ендуро шампионата

Топ новина! Пелин надпревара „MG Enduro X 2017“. Състезанието се проведе край
Пелин надпревара „MG Enduro X 2017“. Състезанието се проведе край село Нови Хан в традиционните дисциплини навигация и ендурокрос на затворено трасе. В навигацията Теодор измина предвиденото за клас „Профи“ 75 километрово трасе за 2 часа, 37 минути и 26

Втора победа за сезона в BG X-Ендуро шампионата записа Теодор Кабакчиев (КТМ).

Пилотът на „Екстрийм Тойота Венци“ спечели организираната от MG Racing и Община Елин

Пелин надпревара „MG Enduro X 2017“. Състезанието се проведе край село Нови Хан в

традиционните дисциплини навигация и ендурокрос на затворено трасе.

В навигацията Теодор измина предвиденото за клас „Профи“ 75 километрово трасе за 2

часа, 37 минути и 26 секунди. С близо 20 минути по-бавен беше вторият - Станислав

Кирилов (WINBET Hard Riders, Husqvarna), а трети, на 43 минути от лидера, завърши Емил

Грудев (Къртачите, Катнис). В X-кроса Кабакчиев също беше без конкуренция и се справи

най-бързо с препятствията по затвореното трасе. Минута и 54 секунди след него финишира

Димитър Цветков (WINBET Hard Riders, KTM), а тройката допълни Станислав Кирилов

(WINBET Hard Riders, Husqvarna).

„В съботния ден се получи доста интересно състезание. Трасето беше маркирано отлично,

бързо, но изморително, като правихме 3 обиколки по 25 километра. В неделя ендурокроса

беше атрактивен и техничен, и организаторите определено се бяха постарали. Достави ми

удоволствие да карам в това състезание и съм щастлив от победата“, сподели топ пилотът

на българското ендуро Тедо Кабакчиев. Той взе пълен актив от 40 точки (25 от навигацията

и 15 от Х-кроса) от кръга в Елин Пелин, Станислав Кирилов зае второто място с 32, а Емил

Грудев остана трети с 27.

Това е втора победа за 19 годишния габровски пилот в родния шампионат през този сезон.

Той спечели и кръга в Кърнаре преди три седмици, а в първия старт за сезона във Велико

Търново не взе участие заради травма.

Подиум в Елин Пелин записа и още един габровски състезател - Габриел Тотев (КТМ).

Шампионът за 2016-а в групата „Сеньори“ зае второ място в „MG Enduro X 2017“. Пилотът

на „Риск клуб“ (Габрово) финишира втори и в навигацията, и в Х-кроса, и прибави нови 34

точки към актива си за сезона. По-бърз от него и в двете дисциплини беше Стоян Пачарозов

(WINBET Hard Riders, KTM), който спечели 40 точки, а трети в класа се нареди Момчил

Генов (Gas Gas, 30 т.).

Следващият кръг от BG X-Ендуро шампионата е в Габрово - „Forest of fear“. „Гората на

страха“ ще събере най-добрите ендуро пилоти у нас от 2-и до 4-ти юни. Както и през 2016-а

ендурокроса ще се проведе на затвореното трасе до село Донино, а навигацията ще бъде в