Шампионска титла за Маргарита Радева

Топ новина! Shampionska-titla-za-Margarita-Radеva
Състезателката на АК „Орловец 93“ Маргарита Радева стана шампион на България в бягането на 3000 метра с препятствия при девойките до 20 години.

Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев спечели златото на Националното първенство на открито, проведено в столицата. Маргарита зададе темпото и поддържаше прилична преднина до края, като не позволи конкурентките си за застрашат първата и позиция. Времето, с което пресече финала, беше 11:42.74 минути.

Вицешампионка стана шуменката Денислава Борисова (11:43:74 мин.), а бронза взе Стефани Стоянова (Локомотив София-Никола Карапетров, 12:07.64 мин). Пето място в дисциплината зае съотборничката на Маргарита Ния Вичева. Тя пробяга дистанцията за 13:31.25 минути. Двете състезателки на „Орловец 93“ участваха и в старта на 3000 метра гладко бягане. В него Радева завърши 4-та (10:50.27 мин.), а Вичева се класира 12-та (13:00:02 мин.). Шампионка в тази дисциплина стана друга габровска лекоатлетка, в момента състезател на „Берое“ (Стара Загора), Девора Аврамова. Тя води оспорвана битка с Елица Тодорова (Средногорски атлет, Пирдоп), но с успешна атака успя да си осигури победата с време 10:17.49 минути. Тодорова финишира две секунди след нея. Девора взе медал и от бягането на 1500 метра, в което завърши трета с 4:40.72 минути.

Още няколко габровски атлети участваха в Националния шампионат за състезатели до 20 години. В дисциплината 3000 метра с препятствия при юношите Асен Статев (Орловец 93) завърши 6-ти с време 11:35.18 минути, а съотборникът му Димитър Чолаков е 9-ти (12:07.41 мин.). Асен се пусна и на 5000 метра гладко бягане, в което зае 15-о място, а Димитър се нареди 21-ви на 800 метра. В тласкането на гюле при девойките Рая Голчева от клуб „Тот атлет“ влезе във финала и с резултат от 9.24 метра се класира на 7-о място.

Календарът на БФЛА продължава с Националните шампионати по многобой за юноши и девойки под 16 и под 20 години. Проявите са в края на тази седмица отново в столицата.