Призови места за габровските бойци от държавното по киокушин

Водеща! Prizovi-mesta-za-gabrovskite-boitsi-ot-d-rzhavnoto-po-kiokushin

7 призови места завоюваха габровските състезатели от проведеното в Стара Загора Държавно първенство
по киокушин за мъже, жени, юноши и девойки, организирано от Българска карате киокушин федерация.
Шампионатът събра 142-ма бойци, които демонстрираха уменията си в дисциплините ката и кумите.

Състезанието беше генерална селекция за предстоящото отворено първенство на Япония на категории за
мъже и жени, юноши и девойки, и всички се раздадоха на максимум, за да покажат най-доброто от себе си.
При мъжете и жените на татамито излязоха 45 състезатели от 19 клуба в страната. Те си оспорваха отличията
в 10 категории. Шампион в тежката категория (+90 кг) стана Христо Георгиев. Националът на България,
състезаващ се за столичния клуб „Армеец“, победи Павел Качамаков от „Ипон“ (Русе) на полуфиналите, а в спора
за златото се наложи над Георги Иванов от „Файтърс-НСА“ (София). Две отличия завоюваха състезателите на
клуб „Надежда“. Стефан Тодоров се пребори за бронза в категория до 70 килограма, в която участваха общо 10
бойци. На четвъртфиналите възпитаникът на треньорите Красимир Илиев и Йонко Иванов победи с ипон Атанас
Атанасов от „Киокушин“ (Левски), а в битката за място на финала отстъпи на световния вицешампион и бъдещ
победител в категорията Иван Команов от „Ронин“ (Пловдив). Другият медал на клуба донесе Петя Колева, която
класира на второ място при дамите в дисциплината ката. Сребро на другия местен клуб - „Киокушин“ (Габрово),
донесе Габриел Иванов, заел третото място на ката.
От първенството при юношите и девойките СК“Надежда“ завоюва още два медала. Валерия Лозанова спечели
златото на кумите при старшата възраст, категория до 55 килограма, и към него прибави сребро от катата. Трето
място зае Миро Ненков в категория до 65 килограма също при старшата възраст.
Наред с държавното първенство в Стара Загора се проведе и турнира Купа „Верея“ за момчета и момичета до 12
и до 14 години, в който участваха 143-ма млади бойци от 23 клуба. Те спориха за отличията в 21 категории.
Подготвените от Красимир Илиев и Йонко Иванов състезатели от клуб „Надежда“ завоюваха пет призови места.
Злато спечели Виктор Меразов при по-големите, в категория до 50 килограма. Той записа три победи по пътя си
към първото място над съперници от Садово, Бургас и София. Още едно първо място на клуба донесе
Александра Бондокова при момичетата до 12 години, която се наложи на финала над Кристияна Якоб от Нови
Пазар. С бронзови отличия от Купа „Верея“ си тръгнаха Христо Йонков (до 30 кг) и Иван Пенев (до 50 кг) при по-
малките, както и Кристина Илиева при състезателките до 14 години, категория до 55 килограма.