Загуба за самочувствие срещу "Дунав" - 62:69

Водеща! Tri-chetv-rti-ot-macha--CHardafon--vodeshe-v-rezultata
Три четвърти от мача "Чардафон" водеше в резултата
"Чардафон" можеше да победи лидера, не му стигна увереност, че може

„Резултатът от този мач няма никакво значение, но ми се искаше да победим за самочувствие“ - сподели разочарован след срещата от тринайсетия кръг от първенството на Елитна група „Изток“ при юношите до 19 години наставникът на „Чардафон“ Антонио Станков.
    Действително неговите момчета отстъпиха в зала „Орловец“ на „Дунав Русе 2016“ с 62:69, но това бе загуба, която би трябвало да вдъхне повече увереност в собствените им сили.
Русенци са едноличен лидер в групата, спечелиха убедително първите две срещи с „Чардафон“, имат само едно поражение през сезона - 63:68 във Варна от „Черно море Тича“.
    Въпреки лошата статистика, Антонио Станков вярваше, че отборът му е готов да поднесе изненада. Кажи-речи за първи път през сезона той разполагаше с пълния състав, нямаше контузени състезатели, а само преди три дни тимът бе стигнал до вдъхновяваща победа срещу бургаския „Делфин“.
Десет минути преди края на срещата срещу "Дунав" имаше всички основания да се вярва, че прогнозата на младия наставник ще се сбъдне - "Чардафон" водеше с три точки след 17:17, 20:19 и 15:13 в първите три части.  В този период домакините бяха солидни в защита и достатъчно остри в нападение. Във втори пореден мач реализаторските си способности демонстрира Калоян Колчев - 17 точки. На неговото ниво бяха Боримир Алексиев - 17, и Николай Любенов - 15. Малко неочаквано само с 3 точки завърши центърът Мартин Миланов, който в отбрана отново бе непробиваем. Не успя да стигне дежурните си 15-20 точки и капитанът Андреан Деков, завършил с 8. Повече се очакваше в нападение и от Георги Стоянов.
    С оглед на показаното в първите 30 минути сривът в четвъртата част бе неочакван, но, както се оказа, необратим. Тактическите ходове, предприети от Антонио, не дадоха резултат. Момчетата някакси изгубиха самочувствие, започнаха да грешат, а линията за наказателни удари се оказа за тях непреодолима преграда  към коша. Вероятно поизморени, по-бавно се движеха, намалиха скоростта при раздаване на топката, в следствие на което наглед простата зона на "Дунав" се превърна в непробиваема защита. Логично частта бе загубена, за съжаление с разлика - 10:20, което доведе и до достойна, но логична загуба.
    "Мога да кажа само: " Браво, момчета! - преглътна разочарованието си след мача старши треньорът Антонио Станков. - Мъжка игра! 30-32 минути много мъжка игра! Момчетата показаха характер и играха добре. Бахме всички - и габровци, и външните играчи! Бяхме много мотивирани! Играхме страхотно в защита! Спадът дойде в края на мача.  Може би заради умората. Две-три елементари грешки при  пасовете, откраднаха топката и ни вкараха лесни кошове. Направихме им чисти подаръци. Само 9 успешни от 17 фала! В края на мача 0 от 6! Това също бе решаващо. Въпреки това поздравявам момчетата! Играхме срещу отбор, който тренира всеки ден. Ние не го правим поради ред обстоятелства, в това число и поради лични причини. Доволен съм от момчетата! Това искам от тях! Разбира се, винаги може повече! Можехме да спечели, но загубихме. В спорта го има и това. Все някой трябва да спечели!"
    В следващия, четиринайсти кръг, "Чардафон" почива. В последния гостува на другия претендент за първото място в групата - "Черно море Тича". Срещата е на 21 април от 12.00 часа в зала "Христо Борисов" във Варна.
    "Чардафон", състав:  Георги Стоянов (точки 3),  Калоян Колчев (17),  Ивайло Стоянов (0),  Боримир Алексиев (16),  Никола Любенов (15),  Александър Стефанов (0),  Мартин Миланов (3),  Николай Георгиев (0),  Николай Василев (0),  Николай Николов (0),  Андреан Деков (8).