Юношите на "Чардафон" без конкуренция в зона "Мизия"

Топ новина! Yunoshitе-na--Chardafonn-bеz-konkurеntsiia-v-zona--Miziiaa
Юношите на "Чардафон" са без конкуренция - това показаха първите два мача от първенството на зона "Мизия" по баскетбол.

В своята зала „Орловец“ в неделя възпитаниците на Антонио Станков просто прегазиха съперниците си - 93:44 срещу страховитата доскоро школа на „Спартак“ (Плевен) и 77:53 срещу „Чавдар“ (Троян) - клуб също с традиции, чийто мъжки тим от години е сред фаворитите в полупрофесионалната „А“ група. Интересното е, че начело на този отбор дебютира Георги Ненов, който е част от мъжкия отбор на „Чардафон“, състезаващ се в аматьорската Българска баскетболна лига.

„Казах

на Гошо, че няма да го бия много и затова през втората част пуснах само млади момчета“ - сподели с усмивка след срещата Антонио Станков. Статистиката обаче показва, че кадетите на Габрово са равностойни на батковците от Троян - четвъртата част на мача, която беше кош за кош, завърши 18:20. Иначе „Чардафон“ пречупи съперника си още в началото - 24:16 в края на първата четвъртина, 19:6 във втората, 16:11 в третата. 26 точки за победата отбеляза лидерът на домакините - Димитър Тодоров. На загрявката той и още две-три момчета обраха овациите на публиката с атрактивни забивки. Все още новото си можене обаче Митака не е демонстрирал по време на мач.

Затова пък с лекота надмина 20-точковата граница и срещу плевенския „Спартак“ - 23. 17:11, 29:11, 30:11, 17:11 - така се развиваше резултатът в срещата, за да се стигне до загуба с 50 точки разлика, за тим, който по презумпция би трябвало да е фаворит за първото място. Унижението, като помощник на Антонио, преживя и бившият наставник на момчетата от Плевен Мариян Костадинов. Шампионът на България с ЦСКА отпреди години от тази есен е част от школата на ОБК „Чардафон“, ще помага на своя бивш ученик Станков и ще е наставник на момчетата до 12 години.

„Спартак“ успя да се справи с друго бивше страшилище за „Чардафон“ - великотърновския „Етър 49“ - 73:61, който пък победи „Локомотив“ (Горна Оряховица) със 75:33. Така първоначалното премерване на силите показва, че ЧАО няма да има особени проблеми в оставащите 6 мача от редовния сезон и може да мисли за зоналните пресявки, а и за класиране на финали - за втори път след сезон 2013-2014 година, когато воденият от Владимир Искров отбор стана вицешампион на България. Съществената разлика обаче е, че настоящият тим е стопроцентов продукт на габровската школа, а сребърният медалист - на тогавашното сътрудничество с „Левски“ - 5-6 момчета бяха от София.

За възхода на габровския баскетбол - резултат от последователната работа на младите треньори Анита и Владимир Крушеви и Антонио Станков, открито се заговори през миналата седмица във Варна, където кадетите на клуба изпотиха домакините от „Черно море Тича“ в мач от Източна елитна група „Север“. Момчетата на Антонио Станков, които губеха на полувремето с 15 точки - 24:39, успяха да обърнат хода на срещата, печелейки третата и четвърта част съответно с 20:15 и 18:14. Две минути преди края, при резултат 61:61, съдиите подпряха домакините, отсъждайки измислени крачки при нападение на „Чардафон“. Възмущението на Станков пък бе парирано с техническо нарушение, с което на хода на срещата бе придадено „вярното“ направление - победа на „Черно море Тича“ с 67:62.

„Важното е, че момчетата вече си повярваха - анализира резултата разочарованият Станков. - Въпреки съдийските отсъждания, можехме да победим - от 16 фала вкарахме само 8. Казах им го на момчетата. Разочарован съм, очаквах да направим изненада тук, но съм и доволен, че вече играем равностойно срещу най-силните. Следващият ни мач е срещу „Дунав“ в Русе, очаквам победа.“

„Чардафон ОБК“ - „Чавдар-Троян СБК“ 77:53 „Чардафон“ игра в състав: Валери Пейков (4 точки), Красимир Александров (0), Боримир Алексиев (6), Виктор Ангелов (0), Павел Пенчев (2), Христо Саркизов (5), Димитър Андреев (9), Цветомир Минев (11), Крум Ахилей (2), Александър Христов (4), Андреан Деков (8), Димитър Тодоров (26). „Чардафон ОБК“ - „Спартак СБК“ 93:44 „Чардафон“ игра в състав: Валери Пейков (7 точки), Красимир Александров (0), Боримир Алексиев (2), Виктор Ангелов (0), Павел Пенчев (2), Христо Саркизов (5), Димитър Андреев (11), Цветомир Минев (15), Крум Ахилей (4), Александър Христов (8), Андреан Деков (15), Димитър Тодоров (24). „Черно море Тича СБК“ - „Чардафон ОБК“ 67:62 „Чардафон“ игра в състав: Добромир Добрев (2 точки), Кристиян Костов (0), Боримир Алексиев (5), Христо Саркизов (11), Александър Стефанов (0), Мартин Миланов (13), Калоян Стоянов (0), Николай Георгиев (4), Николай Василев (0), Николай Николов (0), Александър Христов (9), Андреан Деков (18), Андон Вретенаров (0).