"Янтра Габрово" загуби от "Вихър" (Славяново) - 0:1

Препоръчана! Yantra-pak-zagubi
Янтра пак загуби

на „Вихър“ (Славяново) с 0:1 на стадион „Христо Ботев“. Единственото попадение в срещата падна в 66-а минута. Негов автор беше Иван Иванов, след добро взаимодействие с Александър Скорчев. В последните 12 минути на срещата „Янтра Габрово“ игра с човек по-

Шеста домакинска загуба за сезона допусна отборът на „Янтра Габрово“. В среща от 28-я
кръг на първенството в Трета лига - Северозапад представителният габровски тим отстъпи
на „Вихър“ (Славяново) с 0:1 на стадион „Христо Ботев“. Единственото попадение в
срещата падна в 66-а минута. Негов автор беше Иван Иванов, след добро взаимодействие
с Александър Скорчев.
В последните 12 минути на срещата „Янтра Габрово“ игра с човек по-малко. Директен
червен картон получи Пламен Кожухаров, който настъпи вратаря на гостите Светлин Линев
в борба за топката. Така капитанът на „Янтра“ ще пропусне гостуването на „Ювентус“ в
Малчика идната неделя.
Петър Кръстев не можеше да използва в срещата контузения полузащитник Християн
Василев. В 54-а минута с травма играта напусна бранителя Иво Григоров, а 73-а минута го
последва и ветеранът Стойчо Ганчев, който до този момент пази отлично. На вратата в
последните минути на срещата беше юношата Стелиян Йосифов, а в края в игра се появи и
съотборникът му в младшата възраст на клуба Петър Петров. Въпреки всичко в последните
минути домакините можеха да стигнат до равенството, но не съумяха да оползотворят
няколко нелоши контраатаки.
Въпреки загубата „Янтра Габрово“ запази 10-о място във временното класиране, тъй като
отборите на „Трявна“ и „Мизия 2005“ (Кнежа) също допуснаха поражения в този кръг.