Тони Иванов и Стаси Иванов донесоха победа на България над Исландия

Водеща! Исландия на стадион
Исландия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Попаденията за младите лъвчета бяха дело на Тони Иванов в 77-ата минута и Станислав Иванов в 83-ата минута, а в края Финсон вкара почетен гол за исландците. България е домакин на осмата от общо 13-те квалифик

Двама габровски таланти донесоха победа на България в първия мач от първия кръг на европейските

квалификации по футбол при юношите до 19 години (U19). В него селекцията на Ангел Стойков победи с 2:1

Исландия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Попаденията за младите лъвчета бяха дело на Тони Иванов

в 77-ата минута и Станислав Иванов в 83-ата минута, а в края Финсон вкара почетен гол за исландците.

България е домакин на осмата от общо 13-те квалификационни групи, в която са още отборите на Фарьорски

острови и Англия. Победителите и вторите отбори от 13-те групи ще се присъединят към Испания и

Португалия, които са поставени в Елитния кръг.

Стаси Иванов, който излезе с капитанската лента, беше в основата и на двата гола за България. В 77-та

минута младата звезда на „Левски“ проби отляво, след което намери Тилев. Футболистът на „Септември“ стреля

силно, стражът на гостите Стефансон изби, но при добавката състезаващият за „Б“ отбора на „Лудогорец“ Тони

Иванов прати топката в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно капитанът на България също порази вратата на

Исландия, като проби отляво, финтира Адалстенсон и с хубав удар с левия крак заби топката под гредата. Това

беше и неговото трето попадение за U19 на България.

Следващият двубой на България е срещу Фарьорски острови. Мачът ще се проведе на 11 ноември от 14:30 часа

на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

България U19: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Александър Бастунов, Иван Турицов, Николай

Янков (66-Илия Юруков), Иван Тилев, Димитър Костадинов, Атанас Кабов (60-Тони Иванов), Станислав Иванов-