Трима адаши с победи в еврошампионата в “Grand prix България 2024” на "Горна Росица"

Трима адаши, носещи името Георги, спечелиха победи на считаното за най-добро мототрасе в света - "Горна Росица" в  „Grand prix България 2024“, който се проведе през уикенда.

Повече...

Даниел Верстапен пристига в Габрово на 20 юни

ВИРТУОЗЪТ е братовчед на Макс Верстапен – трикратен световен шампион във Формула 1

Повече...

Теодор Кабакчиев с победа във Франция

Габровският супер талант Теодор Кабакчиев спечели първото в историята ново френско хард ендуро състезание - La Castagn Hard.

Повече...

14-годишните момичета на Крушев с 6 от 6

Срещу плевенския "Шампион" "Чардафон"-ки прехвърлиха стоте точки

Повече...

Ясемин и Рая представят България в Австрия

Двете габровки са в Австрия - Ясимин участва в Световното по ски ориентиране за младежи до 20 г., а Рая е в състава на България за Европейското

Повече...

Християн и Девора с отличия на Балканиадата по крос кънтри

Габровските топ атлети Християн Стоянов и Девора Аврамова завоюваха отличия от Балканския шампионат по крос кънтри проведен в Пирдоп.

Двама габровци - вицешампиони по колоездене

На провелия се през миналата седмица Държавен Шампионат по Шосейно колоездене за юноши и девойки старша възраст, мъже U23 и мъже елит, както и за жени елит, участие взеха петима състезатели родом от Габрово.

Повече...

Пълна доминация на габровския „Акро-арт" в държавното първенство по скокове на батут – 2 купи и 28 медала

Блестящо представяне направиха състезателите на габровския клуб по скокове на батут „Акро-арт“ на Държавното първенство за 2023-та, проведено в градовете Сливен и Ямбол.

Повече...

„Чардафон„ шампион при 14-годишните

С гол в последната секунда на Ганчо Торлозов, отборът на „Чардафон“ спечели драматично златните отличия и е новият шампион на България по хандбал при юношите до 14 години.

„Титан гард“ е новият шампион на Габрово

Финалът на 29. турнир по минифутбол препълни зала "Орловец", сред публиката беше кметът на града с двамата си заместници

Повече...

Емануел е световен шампион по кикбокс

Интервю със световния шампион на Мелнур Нуриева, ученичка в 12 “Б” клас при СУ “В.Левски”, член на клуб „Журналист“ към училището.

Повече...

Моника Стоянова - шампион на Европа

Габрово с европейска титла в карате киокушин

Повече...

Георги Ташев е шампион и официално

Отборът на "Левски", воден от Владимир Искров, предсрочно спечели титлата в първенството на България по баскетбол в колички още в средата на септември. В събота шампионската титла, в това число и за 15-годишния габровец Георги Ташев, бе официализирана.

Повече...

Георги Ташев - шампион с "Левски"

"Чардафон", засега, не може да сформира отбор по баскетбол в колички, но Габрово вече има шампион - Георги Ташев.

Повече...

Четвърто място за Теодор Кабакчиев в Световния шампионат два кръга преди края му

Габровският супер талант Теодор Кабакчиев (КТМ) е на крачка от подиума в генералното класиране на Световния шампионат по хард ендуро на FIM два кръга преди неговия край.

Повече...

Весела Лечева се срещна с европейските шампионки по тенис

Европейската шампионка Михаела Цонева, съотборничките й и треньорите на националния отбор за девойки бяха приети от служебния министър на спорта Весела Лечева при завръщането си в България след спечелената историческа титла от Европейското отборно първенство по тенис за състезателки до 18 години.

Повече...

Златен дубъл на Християн Стоянов на НШ по лека атлетика, сребро за „Тот атлет“

Много силно представяне на Християн Стоянов на Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени във Велико Търново.

Повече...

Исторически подиум и трето място за Теодор Кабакчиев в Световния шампионат

Огромен успех постигна най-добрият български състезател по хард ендуро Теодор Кабакчиев (Хускварна).

Повече...

Шесто място за Теодор Кабакчиев първия кръг от Световния шампионат

Теодор Кабакчиев (Еконт, Хускварна) записа най-доброто си класиране до момента в Световния шампионат по хард ендуро на Международната федерация по мотоциклетизъм (FIM).

Повече...

Теодор Кабакчиев отново се качи на подиума в Испания и каза: Българите можем!

Звездата на българското хард ендуро Теодор Кабакчиев (Еконт, Екстрийм Рейсинг, Хускварна) направи поредно силно представяне и намери място сред призьорите в едно от емблематичните испански състезания в тази разновидност на мотоциклетния спорт - Ендуро фестивала Bassella Race 1 в Каталуния.